Sejdiu: Koalicioni Sela-Apasiev nuk votoi anëtarin shqiptar në KSHZ, Abdush Demirin! (Video)

Autori

Autori

Portali Tetova

February 29, 2024, 02:02

Me zgjedhjen e Abdush Demirit për anëtarë të KSHZ-së sipas Blerim Sejdiut nga koalicioni VLEN, tashmë kanë filluar fitoret e opozitës. Sipas tij bien në ujë të gjitha përpjekjet e BDI-së dhe LSDM-së për kontroll të plotë ndaj Komisionit Shtetëror Zgjedhor (KSHZ).

“Fal presionit të madh të koalicionit VLEN dhe qytetarëve, por edhe presionit të vazhdueshëm ndaj qeverisë nga partnerët ndërkombëtare SHBA dhe BE pushteti hibrid i BDI-së dhe LSDM-së e humbi betejën për kontrollin e plotë të KSHZ-së dhe manipulimin eventual të zgjedhjeve. Dje kuvendi e votoi kandidatin e VLEN për anëtarë të KSHZ-së Abdush Demirin ne 90 vota për dhe pa asnjë votë kundër. Por opinioni duhet të dijë se për anëtarin shqiptarë në KSHZ nuk votuan vetëm 5 deputetë e Ziadin Selës dhe 2 të partisë e Majta të Apasievit.

Mos e humb

Robin-Krasniqi-po-rikthehet-ne-ring-do-te-boksoje-me-kete-date-Insajderi.org_-850x567
Krasniqi publikon pamje nga përgatitjet për meqin e 4 majit: Mezi pres të ju shoh sërish
IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”

Më shumë nga kategoria

bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!
IMG_6507
Liverpool organizoi iftar për tifozët – Ezani jehoi në “Anfield” (VIDEO)
IMG_6057
Dhëndrri i Kosovës i shënon Bayernit, Loredana e përshëndet me zemër nga tribunat
xhaka-1-2048x1365
Granit Xhaka, mbreti i pasimeve në Evropë
IMG_6034
Skandal në Maqedoni - 7 klube nën hetim për trukim të ndeshjeve!
weewrgerg
Babai i Vanjës me ankesë të re para Gjykatës Supreme, kërkon që t’i hiqet masa e paraburgimit
zgjedhje-696x464
A do të vendosin shqiptarët për presidentin e Maqedonisë së Veriut më 8 maj?
Kazino
Dy persona nga Neproshteni i Tetovës nën kërcënimin e armëve kanë grabitur një kazino
Arben Taravari
Taravari: Gostivari është Kala që nuk mposhtet!
Bujar Osmani
Bujar Osmani: Faleminderit mbi 120,000 herë!
Zgjedhjet-2024
KSHZ publikon rezultatet e 99.03 % të votave, ja si qëndrojnë kandidatët për President

DIASPORA