728 x 94

Shkolla e Mesme e Tekstilit Tetovë me emër dhe llogo të re

Autori

Autori

Portali Tetova

March 7, 2024, 05:03

Me rastin e aktiviteteve për festën e 7 marsit, drejtoria e shkollës së Mesme të Tekstilit në Tetovë, njoftoi se kanë marrë iniciativë për të ndryshuar emrin dhe logon e shkollës. Drejtori i kësaj shkolle Muzafer Livoreka tha se Këshilli i Arsimtarëve ka vendosur që Shkolla ta mbajë emrin Kard Gega edhe pse ka pasur shumë propozime të tjera. Kard Gega është teknolog i njohur shqiptarë.

“Ne në fakt disa emra i kemi pasur në list kanë qenë shtatë, Këshilli i gjuhës ka mbajtur dy tre mbledhje dhe nga shtatë i ka propozuar Këshilltar të Arsimtarëve, Arben Xhaferi, Enis Koliqi, dhe Kard Gegën. Ne sapo e krytem procedurën, që do të thotë kolegët votuan, ndërsa nga votimi fitoj Kard Gega me 40 vota” – tha Muzafer Livoreka, drejtor i SHMPK ”Gjoce Stojçevski” – Tetovë.

Drejtori Livoreka tha se, pas vendimit të Këshillit të Arsmitarëve, ata do e dorëzojnë propozimin e emrit të ri në Komunë, ndërsa për ndryshimin do të vendos këshilli komunal. Shkolla e mesme komunale Gjorce Stojçeski është formuar me 30 shtator të vitit 1953 me vendim të Këshillit të komunës së Tetovës. /tvklan.mk/

300 x 250
300 x 250

Mos e humb

IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!

Më shumë nga kategoria

IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!
IMG_6507
Liverpool organizoi iftar për tifozët – Ezani jehoi në “Anfield” (VIDEO)
IMG_6057
Dhëndrri i Kosovës i shënon Bayernit, Loredana e përshëndet me zemër nga tribunat
xhaka-1-2048x1365
Granit Xhaka, mbreti i pasimeve në Evropë
image00065
Gashi: Ky shtet do të bëhet i drejtë
437316593_1120653039077359_3739465022112595957_n
Kasami nga Gostivari: BDI me polici kërcënojnë qytetarët – burgu është për kriminel, aty do të përfundojnë!
vlen-
VLEN: Tetova çdo ditë e më tepër ndjehet e pasigurt, rritet numri i krimeve dhe incidenteve
ilaz
Iljaz: Zyrat e TDP i kemi në sheshin Skënderbeu, asgjë kundër heroit shqiptar
muzike-5-1
Nxënësit e shkollës së muzikës shkëlqejnë në Garat Ndërkombëtare të Pianos
IMG_7429
VLEN hap edhe dy shtabe në Reçicë të Vogël, interesimi i jashtëzakonshëm i aktivistëve

DIASPORA