Sulm i armatosur në Moskë, 40 të vrarë mbi qindra të plagosur

Autori

Autori

Portali Tetova

March 22, 2024, 08:03
Sulm i armatosur në Moskë, 40 të vrarë, qindra të plagosur

Persona të panjohur hapën zjarr në sallën e koncerteve Crocus City Hall në Krasnogorsk, afër Moskës, raportojnë agjencitë ruse të lajmeve, duke cituar shërbimet e urgjencës

Mediat ruse shkruajnë se të paktën tre persona me kamuflazh hapën zjarr, duke lënë të vrarë rreth 40 persona dhe plagosur 100 të tjerë.

Sipas autoriteteve ruse, të shtënat në Bashkinë Crocus filluan para koncertit të grupit muzikor, pastaj shpërtheu një zjarr.

Zjarrfikësit nxorën rreth 100 persona nga salla e koncerteve, njoftoi selia rajonale për Moskën e Ministrisë së Situatave të Emergjencave. Po punohet për të shpëtuar njerëzit nga çatia e ndërtesës, shkruan RIA Novosti.

Më shumë se 50 ekipe të ambulancës u dërguan në Krasnogorsk, një qytet në rajonin e Moskës, për të ofruar kujdes mjekësor për të gjithë ata që kanë nevojë, tha Ministria e Shëndetësisë e Rajonit të Moskës për RIA Novosti.

Kryebashkiaku i Moskës Sergei Sobyanin e quajti incidentin një “tragjedi të tmerrshme”.

“Sot një tragjedi e tmerrshme ndodhi në qendrën e qytetit Crocus. Ngushëllimet e mia për të dashurit e viktimave. Unë dhashë urdhra për të ofruar të gjithë ndihmën e nevojshme për të gjithë ata që pësuan gjatë incidentit”, tha Sobyanin në një deklaratë.

Mos e humb

Robin-Krasniqi-po-rikthehet-ne-ring-do-te-boksoje-me-kete-date-Insajderi.org_-850x567
Krasniqi publikon pamje nga përgatitjet për meqin e 4 majit: Mezi pres të ju shoh sërish
IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”

Më shumë nga kategoria

bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!
IMG_6507
Liverpool organizoi iftar për tifozët – Ezani jehoi në “Anfield” (VIDEO)
FB_IMG_1714042283823-720x430
Besar Durmishi: Sot festojmë sepse kemi rezultat historik
weewrgerg
Babai i Vanjës me ankesë të re para Gjykatës Supreme, kërkon që t’i hiqet masa e paraburgimit
zgjedhje-696x464
A do të vendosin shqiptarët për presidentin e Maqedonisë së Veriut më 8 maj?
Kazino
Dy persona nga Neproshteni i Tetovës nën kërcënimin e armëve kanë grabitur një kazino
Arben Taravari
Taravari: Gostivari është Kala që nuk mposhtet!
Bujar Osmani
Bujar Osmani: Faleminderit mbi 120,000 herë!

DIASPORA