VLEN: BDI-ja ka humbur rrugën në oborrin e vetë

Autori

Autori

Portali Tetova

March 5, 2024, 11:03

Bashkimi Demokratik për Integrim ka humbur rrugën në oborrin e vetë si dhe sensin për realitetin e hidhur politikë, kështu u shpreh sot Blerand Ramadani nga VLEN duke akuzuar ashpër BDI-në dhe kryeministrin teknik Talat Xhaferi për diskriminim ndaj punonjësve të 5 Universiteteve publike.

“Dëshmi se BDI-ja e ka humbur rrugën në oborr të vet, dhe ka humbur çdo sensë për realitetin e hidhur, është edhe rasti me të punësuarit më pesë universitetet publike në vend, të cilat ish kryeparlamentari talat Xhaferi i la jashtë marrëveshjes kolektive dhe si rrjedhojë pa rritje të rogave për 22 për qind…Tani Talat Xhaferi në cilësinë e kryeministrit teknik thotë se nuk ka nënshkruar marrëveshje kolektive me universitetet e tjera për shkak të dokumentacionit të pakompletuar, ose me fjalë të tjera Xhaferi thotë se ata nuk kanë ditur të nënshkruajnë një kërkesë që është ofendim shtesë ndaj elitës intelektuale”, deklaroi Blerand Ramadani, VLEN.

Ramadani madje pyeti BDI-në se kundër kujt protestuan deputetët e saj në protestën e organizuar nga sindikatat e 5 universiteteve publike.

“BDI-ja në ditën kur sindikatat organizuan protestë të përgjithshëm e dërgon Arbër Ademin për t’i njoftuar se në këtë periudhë zgjedhore nuk mund të nënshkruhet marrëveshje. Kundër kujt protestuan në Tetovë deputetët e BDI-së, kundër kryeministrit teknik, i cili derisa ishte kryetar i Kuvendit nuk nënshkroi marrëveshjen kolektive. Ditët e keni të numëruara, kanë ngelur edhe 60 ditë deri te ikja e juaj në opozitë”, tha Ramadani.

Mos e humb

Robin-Krasniqi-po-rikthehet-ne-ring-do-te-boksoje-me-kete-date-Insajderi.org_-850x567
Krasniqi publikon pamje nga përgatitjet për meqin e 4 majit: Mezi pres të ju shoh sërish
IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”

Më shumë nga kategoria

bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!
IMG_6507
Liverpool organizoi iftar për tifozët – Ezani jehoi në “Anfield” (VIDEO)
IMG_6057
Dhëndrri i Kosovës i shënon Bayernit, Loredana e përshëndet me zemër nga tribunat
xhaka-1-2048x1365
Granit Xhaka, mbreti i pasimeve në Evropë
IMG_6034
Skandal në Maqedoni - 7 klube nën hetim për trukim të ndeshjeve!
IMG_5938
Florian Marku rikthehet në ring, tregon datën e meçit të madh
IMG_5876
Robin Krasniqi rikthehet në ring me 4 maj
taravari-3
Taravari: Nuk jam takuar me Ahmetin mbrëmë, vazhdojmë me punë drejt ndryshimi!
FB_IMG_1714042283823-720x430
Besar Durmishi: Sot festojmë sepse kemi rezultat historik
weewrgerg
Babai i Vanjës me ankesë të re para Gjykatës Supreme, kërkon që t’i hiqet masa e paraburgimit
zgjedhje-696x464
A do të vendosin shqiptarët për presidentin e Maqedonisë së Veriut më 8 maj?
Kazino
Dy persona nga Neproshteni i Tetovës nën kërcënimin e armëve kanë grabitur një kazino
Arben Taravari
Taravari: Gostivari është Kala që nuk mposhtet!

DIASPORA