728 x 94

Will Smith: Kam lexuar Kuranin nga fillimi në fund gjatë Ramazanit

Autori

Autori

Portali Tetova

March 20, 2024, 08:03

Ylli i Hollivudit Will Smith tërhoqi vëmendjen me deklaratat e tij për Islamin. Aktori 55-vjeçar njoftoi se ka lexuar Kuranin, librin e shenjtë të myslimanëve, nga fillimi deri në fund Ramazanin e kaluar.

Will Smith, i cili ishte i ftuar në Podcastin Big Time të gazetarit egjiptian Amr Adeeb; “Më pëlqeu thjeshtësia e tij; Kurani është shumë i qartë; i qartë kristal. Është shumë e vështirë të largohesh me keqkuptime,” tha ai.

Will Smith vazhdoi duke thënë se ai ishte i befasuar nga ngjashmëritë midis librave të shenjtë të Judaizmit, Krishterimit dhe Islamit; “Unë isha i habitur se si ishte si një histori, nga Teurati në Bibël e deri te Kurani. Unë kurrë nuk e kisha kuptuar plotësisht Abrahamin si babanë dhe më pas ndarjen me Isakun dhe Ismailin, dhe ishte bukur ta plotësoja atë kuptim.”, tha ai./21Media

300 x 250
300 x 250

Mos e humb

IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!

Më shumë nga kategoria

IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!
IMG_6507
Liverpool organizoi iftar për tifozët – Ezani jehoi në “Anfield” (VIDEO)
IMG_6057
Dhëndrri i Kosovës i shënon Bayernit, Loredana e përshëndet me zemër nga tribunat
xhaka-1-2048x1365
Granit Xhaka, mbreti i pasimeve në Evropë
IMG_6034
Skandal në Maqedoni - 7 klube nën hetim për trukim të ndeshjeve!
IMG_5938
Florian Marku rikthehet në ring, tregon datën e meçit të madh
IMG_5876
Robin Krasniqi rikthehet në ring me 4 maj
sedat sulejmani
Sedat Sulejmani thumbon keq 'Frontin Evropian'
image00065
Gashi: Ky shtet do të bëhet i drejtë
437316593_1120653039077359_3739465022112595957_n
Kasami nga Gostivari: BDI me polici kërcënojnë qytetarët – burgu është për kriminel, aty do të përfundojnë!
vlen-
VLEN: Tetova çdo ditë e më tepër ndjehet e pasigurt, rritet numri i krimeve dhe incidenteve
ilaz
Iljaz: Zyrat e TDP i kemi në sheshin Skënderbeu, asgjë kundër heroit shqiptar
muzike-5-1
Nxënësit e shkollës së muzikës shkëlqejnë në Garat Ndërkombëtare të Pianos

DIASPORA