Kasami: BDI-ja kontribuoi për 20 vite në ikjen e të rinjëve, ligjeratat në UT për ta arsyetuar vetveten

Autori

Autori

Portali Tetova

March 14, 2024, 08:03

Kryetari i Lëvizjes BESA, Bilall Kasami, në intervistën për Alsat M, ka komentuar ligjeratën që Bujar Osmani, ka zhviluar sot në Universitetin e Tetovës. Për ironi tema e ligjeratës ishte rreth ikjes së të rinjëve. Kasami tha se të gjithë e dinë se BDI-ja kontriboi në ikjen e të rinjëve, dhe gjithë kjo bëhet për të arsyetuar vetvete.

“Është më shumë se ironike, për mos me qenë komike është tragjikomike, sepse BDI për 20 vite ka kontribu që kjo rini të ikë rrugëve të Europës dhe sot të keqpërdorë një institucion kaq të lartë sic ëhstë Universiteti I Tetovës, për të larë vetveten, për të arsyetuar vetveten, për të tentuar të teegojnë se ata nuk janë fajtorë të kësaj, kur cdo qytetar, cdo I ri e din se fajtorë kryesor janë ata. Unë kërkoj që gjithë institucionet në vecanti ata të arsimit të lartë, të kenë guximin dhe ti thonë jo BDI-se dhe gjithë atyre që ndoshta kanë interes dhe tentim për të keqpërdorë dhe përfituar në kampanjë zgjedhore. Është obligim ligjor në kompanjë zgjedhore most ë keqpërdoren institucionet”, tha Kasami.

Mos e humb

Robin-Krasniqi-po-rikthehet-ne-ring-do-te-boksoje-me-kete-date-Insajderi.org_-850x567
Krasniqi publikon pamje nga përgatitjet për meqin e 4 majit: Mezi pres të ju shoh sërish
IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”

Më shumë nga kategoria

bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!
IMG_6507
Liverpool organizoi iftar për tifozët – Ezani jehoi në “Anfield” (VIDEO)
FB_IMG_1714042283823-720x430
Besar Durmishi: Sot festojmë sepse kemi rezultat historik
weewrgerg
Babai i Vanjës me ankesë të re para Gjykatës Supreme, kërkon që t’i hiqet masa e paraburgimit
zgjedhje-696x464
A do të vendosin shqiptarët për presidentin e Maqedonisë së Veriut më 8 maj?
Kazino
Dy persona nga Neproshteni i Tetovës nën kërcënimin e armëve kanë grabitur një kazino
Arben Taravari
Taravari: Gostivari është Kala që nuk mposhtet!
Bujar Osmani
Bujar Osmani: Faleminderit mbi 120,000 herë!

DIASPORA