Kompania shqiptare bleu biznesin e njohur “Studio Moderna” në Maqedoni

Autori

Autori

Portali Tetova

March 18, 2024, 10:03

“SMA Holding Sh.P.K.” – kompania shqiptare nga Tirana bleu kompaninë “Studio Moderna” nga Shkupi, përfaqësuesen e markave si “Dormeo”, “Delimano”, “Vokmax” dhe “Top Shop”, me një zinxhir dyqanesh në të gjithë Maqedoninë e Veriut.

Kompania shqiptare, e njohur edhe për zotërimin e “Viva Fresh” dhe “Kit-Go” në Maqedoninë e Veriut, është pronarja e re e “Studio Moderna Holdings Investments” nga Amsterdami, edhe ate që nga fundi i shkurtit të këtij viti, përcjell Faktor.

Holdingu shqiptar tashmë është pronar i marketeve “Viva Fresh”, ndërsa së fundi ka blerë edhe rrjetin marketeve të shitjes me pakicë “Kit-Go” nga Shtipi.

“Kompania e tregtisë dhe marketingut STUDIO MODERNA DOOEL Shkup është kompani që merret me tregti me pakicë përmes postës dhe internetit, e cila përfshin tregtimin me pakicë të produkteve shtëpiake (mobilje, dyshekë, jastëkë, shtroje, nëndyshekë, dyshekë), pajisje për ndriçim dhe të tjera. sende shtëpiake, produkte për përgatitjen e ushqimit dhe produkte të tjera për përmirësimin e jetës dhe pajisje për pastrimin e shtëpisë. Tregtia konsiston në shitjen e produkteve të markave si Top Shop, Dormeo, Delimano, Volkmax dhe Velneo, nëpërmjet kanaleve të ndryshme të shitjes: televizion, internet, shitje me pakicë përmes dyqaneve, telemarketing. Për qëllime të këtij Njoftimi, tregu përkatës i produktit mund të përkufizohet si treg i tregtisë së produkteve të gjumit, dyshekëve dhe produkteve shtëpiake për gatim dhe pastrim, ndërsa tregu gjeografik do të ishte tregu në Republikën e Maqedonisë së Veriut”, u njoftua më herët. Komisionit për Mbrojtjen e Konkurrencës kur shqyrton një përqendrim të mundshëm të tregut përpara marrjes”, shkruan portali Faktor.mk.

Informacioni i fundit për të ardhurat e “Studio Moderna” në Maqedoni është se në vitin 2017 me 182 të punësuar janë arritur shitje mbi 11 milionë euro. Fitimet gjatë kësaj periudhe ishin rreth gjysmë milioni euro.

Mos e humb

Robin-Krasniqi-po-rikthehet-ne-ring-do-te-boksoje-me-kete-date-Insajderi.org_-850x567
Krasniqi publikon pamje nga përgatitjet për meqin e 4 majit: Mezi pres të ju shoh sërish
IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”

Më shumë nga kategoria

bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!
IMG_6507
Liverpool organizoi iftar për tifozët – Ezani jehoi në “Anfield” (VIDEO)
IMG_6057
Dhëndrri i Kosovës i shënon Bayernit, Loredana e përshëndet me zemër nga tribunat
xhaka-1-2048x1365
Granit Xhaka, mbreti i pasimeve në Evropë
FB_IMG_1714042283823-720x430
Besar Durmishi: Sot festojmë sepse kemi rezultat historik
weewrgerg
Babai i Vanjës me ankesë të re para Gjykatës Supreme, kërkon që t’i hiqet masa e paraburgimit
zgjedhje-696x464
A do të vendosin shqiptarët për presidentin e Maqedonisë së Veriut më 8 maj?
Kazino
Dy persona nga Neproshteni i Tetovës nën kërcënimin e armëve kanë grabitur një kazino
Arben Taravari
Taravari: Gostivari është Kala që nuk mposhtet!
Bujar Osmani
Bujar Osmani: Faleminderit mbi 120,000 herë!

DIASPORA