Franga
20 vjeçari shqiptar mashtron dy homoseksualë në Zvicër, ua vodhi 1.2 milion
Zvicer-shqiperi
Mediumi zviceran: 285 mijë njerëz në Zvicër flasin shqip në shtëpi
Blerim Destani-Noizy
Detajet e filmit të Blerim Destanit dhe Noizy-t, pjesëmarrës edhe Loredana e Blendi Fevziu
Fisnik Isaku
Edhe një tetovar që jeton në Danimark do jetë pjesë e U21 të Maqedonisë
pellumb-gurra1-1130x635
Tetovari Pëllumb Gurra dizajnoi interierin e Rolls-Royce: Mjaft krenar dhe i emocionuar për këtë arritje
Franga
20 vjeçari shqiptar mashtron dy homoseksualë në Zvicër, ua vodhi 1.2 milion
Fatlinda Idrizi
Shqiptarja nga Maqedonia zgjidhet studentja më mirë në universitetin amerikan në Austri
Punetor-Gjermani-ndertim
Gjermania para hapit të fundit që lehtëson imigrimin e punëtorëve të kualifikuar
marco-gaio-romeo-sibora-gagani
22-vjeçarja me origjinë shqiptare e zhdukur prej vitit 2014 në Spanjë, gjendet e murosur
polizei-debim
Kosovari që i grabiti pikturat origjinale të
chat-gpt
Gazeta zvicerane shkruan për shqiptaren që e zbuloi ChatGPT

Trend

...
IMG-20231207-WA0007
LEN: 8 Maji është caktuar për zgjedhje nga partitë e pushtetit dhe VMRO që të pengohet votimi i diasporës
Lule
Lëvizja BESA: Rasti i “Vanjës” pohon se qytetarët janë totalisht të pasigurt nga shteti!
foto-800x533
Lëvizja BESA:  Samiti i Ministrave të OSBE-së po mbahet nën kulmin e objektit të përfshirë në krim
download
EDITORIAL: Lotaria Shtetërore për herë të parë drejtohet nga një shqiptar. Pse po ngritet kaq pluhër?
Kasami-stadioni
Bilall Kasami: Stadiumi i Tetovës me standarde të UEFA-s! Ne i mbajmë premtimet!
hoxha-kryqi
Hoxha nga Tetova me porosi: Hiqeni sa me shpejt Kryqin prej 15 metrave në Kodrën e Diellit, se ndryshe…!

DIASPORA