Maqedoni

Kasami, Gashi, Mexhiti e Qoku në takim te Taravari

Autori

Autori

Portali Tetova

February 11, 2024, 08:02

Në ora 20 të darkës ka nisur takimi i liderëve të LEN-it, Bilall Kasami, Afrim Gashi, Izet Mexhiti e Bekim Qoku me Arben Taravarin.

Në fillim të takimit, lideri i Lëvizjes Demokratike, Izet Mexhiti deklaroi që takimi është takim pune dhe takim solidarizimi me për atë që kalon Taravari pas zhvillimeve brenda ASH-së.

”Temë diskutimi do të jetë bashkëpunimi, platforma, vizonit dhe agjendës së takimeve me qytetarët”, tha Mexhiti.

Afrim Gashi potencoi që në takim do të diskutohen të gjitha temat që kanë të bëjnë me opozitën, konkretisht zgjedhjet presidenciale dhe ato parlamentare. Gashi nuk precizoi se cili do të jetë kandidat i opozitës për president, duke shtuar që edhe kjo çështje do të diskutohet në takim.

Kasami tha që takimi është në drejtim të sfidave që i presim, duke shtuar që ndryshimi ka nis. Sipas tij, formailizmi i bashkëpunimet me Taravarin do të formalizohet këto ditë.

Pas takimit pritet të prononcohet edhe Taravari.

Takimi ka vijuar edhe pa orës 21 në mjediset e komunës së Gostivarit. Flaka

Tetova1 në Youtube

Mos e humb

yamal 304
Historia prekëse! Çfarë fshihet pas festimit të Yamal me numrin “304”
Messi Yamal
“Fillimet e dy legjendave”, kur Messi mbante në krahë Yamal
IMG_1852
Mesut Ozil e shikoi çerekfinalen e Euro 2024 me presidentin turk Recep Tayyip Erdogan – ai ishte akuzuar në të kaluarën për miqësinë mes tyre
449458530_797077062572726_2017746085529832082_n
Ekipet me më së shumti tifozë në Euro 2024 – Shqipëria lë pas kombëtare të mëdha
449059413_1014848236674238_1554867321894721942_n
UEFA publikon fotot e tifozëve me shqiponjën “Kuq e Zi” të pikturuar në fytyrë

Më shumë nga kategoria

449458530_797077062572726_2017746085529832082_n
Ekipet me më së shumti tifozë në Euro 2024 – Shqipëria lë pas kombëtare të mëdha
449059413_1014848236674238_1554867321894721942_n
UEFA publikon fotot e tifozëve me shqiponjën “Kuq e Zi” të pikturuar në fytyrë
IMG_0794
Albion Musliu, ylli i ri që po shkëlqen te Shkëndija
spanja
Trajneri i Spanjës për duelin ndaj Shqipërisë: Do t’u jap mundësi disa prej lojtarëve që kemi në stol
IMG_0727
Euro 2024/ Shqipëria arrin të barazojë kundër Kroacisë, rezultati 2-2
Adnan-Azizi-768x463-1
Azizi: Imagjinoni deri ku shkon injoranca, hipokrizia dhe pafytyrësia e DUI-stave! Kërkojnë mbylljen e kazinove!
merko
Akuza ndaj Merkos dhe 10 personave të tjerë për krim urbanistik
-1200-630-arta-kabashi-726348369854740484565-696x3921-1-1709194693
Arta Kabashi tregon se çfarë i ka ndodhur pas ”BBV”: M’i ka ndezur …
snopce-elmi
Snopçe: Deputetët e Selës mbështetën ligjin e Artan Grubit për lojërat e fatit! (Video)
IMG_2225
Adina Osmani nga Universiteti i Tetovës, fituese e çmimit “Unaza Inxhinierike”
IMG_2223
Misi i Maqedonisë ra nga lartësia duke bë “selfi”, theu 11 brinjë

DIASPORA