Magic Show për fëmijët në Tetovë

March 21, 2024, 08:03

Në kuadër të projektit ‘My Identity’ sot fëmijët e Tetovës patën mundësi të ndjekin ‘Magic Show’ nga grupi i xhoglerave në shfaqen e organizuar nga Shoqata Green Art House dhe produksioni Oda.

Shfaqja u realizua në qendrën për kulturë në Tetovë e cila ishte vërshuar nga fëmijët që shijuan cdo segment të shfaqes akrobatike nga aktorët. Xhonglimi dhe akrobatika janë funskione atraktaive të vazhdueshme ndërmjetë aktorëve dhe publikut. Lëvizjet në skenë dhe komunikimi me publikun krijuar një atmosferë të këndëshme.

Shfaqja është e dedikuar për nxënësit e shkollave fillore dhe ajo që është me rëndësi është që fëmijët ngadalë ti mësojmë ti ndjekin institucionet kulturore. Qëllimi i këtij projekti është që nëpërmjetë aktiviteteve të ndryshme kulturore fëmijët të jenë në rrjedha me krijimtarinë kulturore që në moshë të hershme” u shkreh Artan Ismaili.

Një kombinim i jashtazakonshëm i lojës dhe akrobacioni i ndjekur nga ndërmveprimi i vazhdueshëm me publikun, dhe nga gjithë kjo vjen një shfaqje jashtëzakonisht argëtuese spektakolare me ndërthurje të shumta të aftësive teknke dhe talentit artistik unik dhe stilit të veçant teatror lanë publikun pa fjalë.

Projekti “My Identity” fillimisht është shfaqur për nxënësit e shkollave fillore në komunën e Tearcës, më pas në Pallatin e Kulturës në Tetovë për të vazhduar në komunat tjera me qëllim që të përfshijë të gjithë nxënësit e shkollave fillore. Ky projekt është mbështetur Nga Ministria për Sistem politik dhe realizohet nga shoqata GREEN ART HOUSE në bashkëpunim me produksionin ODA. /Tetova1

Mos e humb

IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!

Më shumë nga kategoria

IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!
IMG_6507
Liverpool organizoi iftar për tifozët – Ezani jehoi në “Anfield” (VIDEO)
IMG_6057
Dhëndrri i Kosovës i shënon Bayernit, Loredana e përshëndet me zemër nga tribunat
xhaka-1-2048x1365
Granit Xhaka, mbreti i pasimeve në Evropë
IMG_6034
Skandal në Maqedoni - 7 klube nën hetim për trukim të ndeshjeve!
IMG_5938
Florian Marku rikthehet në ring, tregon datën e meçit të madh
gashi
Gashi: Taravari, kandidati i vetëm që përfaqëson shqiptarët
IMG_7523
Bilall Kasami pyet Ali Ahmetin: Ku ishe kur u vranë komandantët Teli, Hoxha, e Shqiponja?!
Bilall Kasami
Kasami: Ali pse nuk e kërcënove Gruevskin kur u vra Harun Aliu, kur ndodhi Monstra, Kumanova…
Ali Ahmeti - UCK
Ahmeti: Po të mos ishte UÇK-ja, nuk do të ekzistonte Maqedonia
IMG_7507
Ahmeti për deklaratën ndaj Mickoskit: Është çuar kundër shqiptarëve, “katundi që shihet nuk do kallauz”
IMG_7504
Adem Ramadani - Shkurte Fejzës: Neve na ruan Allahu i MADH e jo Aleksandri i Madh

DIASPORA