RMV, priten shira të rrëmbyeshëm dhe bubullima

Autori

Autori

Portali Tetova

March 11, 2024, 01:03

Drejtoria për Punë Hidro-Meteorologjike (DPHM) paralajmëron se moti në ditët në vijim do të jetë i paqëndrueshëm me reshje të kohëpaskohshme të shiut, të cilët lokalisht do të jenë më të dendura dhe të rrëmbyeshme, të përcjella me bubullima, andaj Qendra për Menaxhim të Krizave (QMK) apelon që të ruhen dhe të pastrohen kanalet lokale dhe të mos hidhen mbeturina në to, transmeton Portalb.mk.

Nën ndikimin e aktivitetit ciklonik, pasditen e sotme (11 mars), gjatë natës dhe nesër (12 mars) do të mbajë mot i ndryshueshëm me vranësira, në disa vende jostabile me reshje shiu. Lokalisht mund të presim stuhi me reshje më të dendura dhe të rrëmbyeshme (mbi 20 l/m2), të përcjella me erë të fortë (mbi 70 km/h) dhe me bubullima.

Në Shkup sot pasdite, gjatë natës dhe të martën do të mbizotërojë mot i ndryshueshëm i vranët me reshje të kohëpaskohshme shiu. Në pjesë të luginës reshjet do të jenë të rrëmbyeshme, të përcjella me erë të fortë dhe bubullima.

“Të gjitha rastet emergjente duhet të raportohen në numrin e vetëm të urgjencës 112 në QMK, veçanërisht kur qytetarët kanë situata kërcënuese për jetën”, thonë nga QMK.

Mos e humb

IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!

Më shumë nga kategoria

IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!
IMG_6507
Liverpool organizoi iftar për tifozët – Ezani jehoi në “Anfield” (VIDEO)
IMG_6057
Dhëndrri i Kosovës i shënon Bayernit, Loredana e përshëndet me zemër nga tribunat
xhaka-1-2048x1365
Granit Xhaka, mbreti i pasimeve në Evropë
gashi
Gashi: Taravari, kandidati i vetëm që përfaqëson shqiptarët
IMG_7523
Bilall Kasami pyet Ali Ahmetin: Ku ishe kur u vranë komandantët Teli, Hoxha, e Shqiponja?!
Bilall Kasami
Kasami: Ali pse nuk e kërcënove Gruevskin kur u vra Harun Aliu, kur ndodhi Monstra, Kumanova…
Ali Ahmeti - UCK
Ahmeti: Po të mos ishte UÇK-ja, nuk do të ekzistonte Maqedonia
IMG_7507
Ahmeti për deklaratën ndaj Mickoskit: Është çuar kundër shqiptarëve, “katundi që shihet nuk do kallauz”
IMG_7504
Adem Ramadani - Shkurte Fejzës: Neve na ruan Allahu i MADH e jo Aleksandri i Madh

DIASPORA