Artan Grubi: 30:0 për Frontin Europian që ta detyrojmë Mickovskin ti ha llafet e veta!

Autori

Autori

Portali Tetova

May 1, 2024, 06:05

Zëvendëskryeministri Artan Grubi ka kërkuar rezultat 30 me 0 në zgjedhjet parlamentare të 8 majit, si dëshmi të forcës shqiptare pro-europiane për të ndalur retorikën dhe deklaratat anti-shqiptare të kreut të VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoskit.

Grubi shkruan se vota për Frontin Europian është historike sepse mundëson integrimin e vendit në BE dhe ndalon ndikimin rus në Maqedoninë e Veriut.

Statusi i plotë:

Porosi më rëndësi për votuesit që qëndruan në shtëpi dhe ata që votuan opozitën më 24 prill:

Ju lutem shumë, distancohuni nga politika e gabuar e drejtuesve të opozitës të cilët janë rreshtuar me VMRO DPMNE, Gordanën e Mickovskin, kundër UÇKsë, shqiptarëve, barazisë, Marrëveshjes së Ohrit, balanserit, badinterit, gjuhës shqipe, administratorëve shqiptarë, Europës, miqësisë me Amerikën, fqinjësisë së mirë dhe marrëdhënieve të shëndosha ndëretnike.

Është në duart e votuesve që masivisht, pa asnjë hamendje, ta bëjmë rezultatin 30:0 dhe ta detyrojmë VMROnë dhe Mickovskin që ti ha llafet e veta e mos ti realizojë gjithë ato që i thotë sepse të tjerët s’kanë asnjë kusht sipas tij dhe i zbatojnë vendimet e VMROsë.

Ju lutem shumë, vota me 8 maj është historike dhe e gjitha varet nga ne, përqëndrojeni votën tuaj të shenjtë tek Fronti Europian për ta parandaluar agjendën ruse në vendin tonë!

VOTO

JO Rusisë, PO Europës!

Një Kryeministër për të gjithë

Marrëveshje Kornizë Ekonomike” – ka shkruar Grubi.

Mos e humb

IMG_9189
Milevski publikoi listën për ndeshjet kundër Kroacisë dhe Çekisë
IMG_8753
Tri ditë nga meçi spektakolar mes Furyt dhe Usyk, sa para do të fitojnë të shtunën?
aaaa
Tetova shpall kampionin – Shkëndija apo Struga Trim Lum?!
IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë
IMG_7717
Distria Krasniqi, kampione e Evropës në xhudo

Më shumë nga kategoria

IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë
IMG_7717
Distria Krasniqi, kampione e Evropës në xhudo
IMG_7672
Drejtori sportiv i Leverkusenit: Xhaka çelësi i suksesit, i jep zemër ekipit
Robin-Krasniqi-po-rikthehet-ne-ring-do-te-boksoje-me-kete-date-Insajderi.org_-850x567
Krasniqi publikon pamje nga përgatitjet për meqin e 4 majit: Mezi pres të ju shoh sërish
IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
Ali Ahmeti -David Geer
Bashkimi Europian: Ne nuk përzihemi se kush me kë bën koalicion
arian mavriqi
Arian Mavriqi ekspozitë në Tetovë: Duhet rritur kujdesi ndaj shpendëve shtegtarë
Sasho-Mijallkov
Sasho Mijalkov prej sot në liri, drejtori i burgut të Strugës: Ka qenë shembull i mirë për të dënuarit tjerë!
Tetova-Kompanit
Cilat janë kompanitë me fitime më të mëdha gjatë 2023 në rajonin e Tetovës
Arber Zaimi
Zaimi: VLEN me rivalët u mor veçse hapur e haptazi, pa ua cënuar integritetin personal apo familjar
arben-taravari-2
Taravari: Ende nuk kam vendosur nëse do të jem ministër i Shëndetësisë

DIASPORA