...
ceren ismet shehu
Ismeti, “i çmenduri”, i Cerenit
Anita Mucaj
Anita Muçaj: Më kryqëzuat për kryqin që e mbaj, sot po agjëroj
IMG_5092
Hurmat – fruti me vlera të larta ushqyese
semundje psiqike-depresion
Një e treta e gjermanëve vuajnë nga sëmundjet psikike
smoking
Studimi: Lënia e duhanit ul në mënyrë drastike rrezikun e kancerit në çdo moshë
7 marsi
Bëhu ç'të duash, vetëm mësuese mos u bëj!
IMG_3905
Muaji i shenjtë i Ramazanit po afron, ja kur fillon agjërimi për myslimanët!
Blerim Destani-Noizy
Detajet e filmit të Blerim Destanit dhe Noizy-t, pjesëmarrës edhe Loredana e Blendi Fevziu
truri
Si ta kuptoni nëse keni tepricë hekuri – çfarë i ndodh trurit dhe organizmit
larja-e-flokeve
E vërteta se sa herë duhet t’i pastroni flokët

Trend

...
Kosov-shqiperi
Rriten këmbimet tregtare Kosovë-Shqipëri, bien importet nga Serbia për rreth 70 %
Foto ilustrim
Rrëzohen nga motori me 4 rrota, lëndohen rëndë dy persona nga Poroji i Tetovës
UNS Merko-Shaqiri
Bordi i hoqi Merkos akreditimin për Fakultetin e Shkencave Shëndetësore
mumje
Mumiet e fshatit Likovë, rasti i rrallë në Maqedoni dhe Evropë
IMG_0651
“500 denar për një dokument, kaq kushton “turpi” i njerëzve që marrin ryshfet
IMG_0648
Bordi i hoqi Merkos akreditimin për Fakultetin e Shkencave Shëndetësore

DIASPORA