Kallëzim penal për ish-drejtorin e Fondit Pensional, Dritan Bexheti

Autori

Autori

Portali Tetova

March 14, 2024, 10:03

Policia e Maqedonisë së Veriut ka ngritur kallëzim penal ndaj ish-drejtorit të Fondit për Sigurim Pensional dhe Invalidor për keqpërdorimin e detyrës zyrtare.

“Kallëzim penal ndaj 45 vjeçarit D.B. nga Tetova për shkak ekzistimit të dyshimeve për kryerjen e veprës penale “keqpërdorim i pozitës dhe autoritetit zyrtar”, e dënueshme në bazë të nenit 353 nga Kodi Penal”, njoftoi Policia e Maqedonisë së Veriut.

Raportohet që ish-drejtori në periudhën prej 19 shkurtit të vitit 2022 deri më 17 mars të vitit 2023, si përfaqësues i Fondit ka nënshkruar kontrata pune me gjashtë persona fizik. Personat e angazhuar nuk kishin kryer punën e tyre, përkundër se ishin paguar në bazë të kontratës.

“Në këtë mënyrë, i padituri D.B. ka mundësuar që personat të përfitojnë gjithsej 1 387 558 denarë, ose 22 525 euro në dëm të Fondit për Sigurim Pensional dhe Invalidor në Maqedoninë e Veriut, gjegjësisht Buxhetit të Republikës së Maqedonisë së Veriut”, vlerësoi Policia.

Ndryshe, Drejtor i Fondit për Sigurim Pensional dhe Invalidor në këtë periudhë ka qenë Dritan Bexheti.

Mos e humb

Robin-Krasniqi-po-rikthehet-ne-ring-do-te-boksoje-me-kete-date-Insajderi.org_-850x567
Krasniqi publikon pamje nga përgatitjet për meqin e 4 majit: Mezi pres të ju shoh sërish
IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”

Më shumë nga kategoria

bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!
IMG_6507
Liverpool organizoi iftar për tifozët – Ezani jehoi në “Anfield” (VIDEO)
IMG_6057
Dhëndrri i Kosovës i shënon Bayernit, Loredana e përshëndet me zemër nga tribunat
xhaka-1-2048x1365
Granit Xhaka, mbreti i pasimeve në Evropë
IMG_6034
Skandal në Maqedoni - 7 klube nën hetim për trukim të ndeshjeve!
IMG_5938
Florian Marku rikthehet në ring, tregon datën e meçit të madh
IMG_5876
Robin Krasniqi rikthehet në ring me 4 maj
taravari-3
Taravari: Nuk jam takuar me Ahmetin mbrëmë, vazhdojmë me punë drejt ndryshimi!
FB_IMG_1714042283823-720x430
Besar Durmishi: Sot festojmë sepse kemi rezultat historik
weewrgerg
Babai i Vanjës me ankesë të re para Gjykatës Supreme, kërkon që t’i hiqet masa e paraburgimit
zgjedhje-696x464
A do të vendosin shqiptarët për presidentin e Maqedonisë së Veriut më 8 maj?
Kazino
Dy persona nga Neproshteni i Tetovës nën kërcënimin e armëve kanë grabitur një kazino
Arben Taravari
Taravari: Gostivari është Kala që nuk mposhtet!

DIASPORA