Maqedoni

Këshilli komunal i Tetovës vendos për uljen e çmimit të faturave të mbeturinave

Autori

Autori

Portali Tetova

April 5, 2024, 05:04

Komuna e Tetovës ka vendosur për uljen e çmimeve të faturave të mbeturinave.

“Sot u zhvillua seanca e 31-të e jashtëzakonshme e Këshillit Komunal ku u miratuan këto Propozim- Vendime:

• Vendim për ndryshim dhe plotësimin e Vendimit për miratimin e çmimores për grumbullimin dhe transportimin e mbeturinave në territorin e Komunës së Tetovës,

• Propozim- Vendim per ndarjen e mjeteve financiare per mbulimin e humbjeve të NPK “Sharri”- Tetovë,

• Propozim- Vendim për fillimin me punë dhe kryerjen e veprimtarisë së Institucionit Publik Komunal për Fëmijë – çerdhja për fëmijë “Rinia”- Tetovë, në objektin e ri “Rilindja” me lokacion në rr. “Bllagoja Toska” në Komunën e Tetovës, në kuadër të Institucionit Publik Komunal për Fëmijë – çerdhja “Rinia”- Tetovë.

Ashtu siç paralajmëruam, sot në këshillin komunal u votua ulja e çmimit të shërbimeve komunale!” – thuhet në njoftimin e Komunës së Tetovës. /tvklan.mk/

Tetova1 në Youtube

Mos e humb

445782520_1377354552900236_3843992667959613945_n
VIDEO/ Emocionuese, u grumbullua nga trajneri Sylvinho për Europianin, ja si e pret Daku lajmin
IMG_9189
Milevski publikoi listën për ndeshjet kundër Kroacisë dhe Çekisë
IMG_8753
Tri ditë nga meçi spektakolar mes Furyt dhe Usyk, sa para do të fitojnë të shtunën?
aaaa
Tetova shpall kampionin – Shkëndija apo Struga Trim Lum?!
IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë

Më shumë nga kategoria

aaaa
Tetova shpall kampionin – Shkëndija apo Struga Trim Lum?!
IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë
IMG_7717
Distria Krasniqi, kampione e Evropës në xhudo
IMG_7672
Drejtori sportiv i Leverkusenit: Xhaka çelësi i suksesit, i jep zemër ekipit
Ali Ahmeti
Ali Ahmeti nesër del para mediave!
Blerim-Bexheti
Blerim Bexheti lë komunën e Sarajit, do të vazhdojë si deputet i Kuvendit
IMG_9463
Konjufca uron Gashin: Do të jetë shumë kënaqësi të punojmë së bashku
IMG_9462
Talat Xhaferi nuk heq dorë nga posti i kryeministrit deri në zgjedhjen e Qeverisë së re
ergergergrerg
Në minaren e xhamisë në Malishevës të Kosovës, hëna zëvendësohet me shqiponjën dy krenare
440745366_1486878815260800_8608143312442509317_n-780x470
Gashi: Do të garantoj të drejtën e mendimit dhe fjalës personale si për deputetët e pushtetit ashtu edhe për ata të opozitës

DIASPORA