728 x 94

Kovaçevski: Lozja futboll e ministrave të BDI-së në zyrat e shtetit, ka ulur besimin e qytetarëve ndaj Qeverisë

Autori

Autori

Portali Tetova

March 21, 2024, 03:03

Ish kryeministri Dimitar Kovaçevskit thotë se pavarësisht punës që është bërë në organin ekzekutiv gjatë dy viteve sa ai e ka udhëhequr atë, ka pasur momente kur një veprim i pamatur i ministrave të BDI-së ka krijuar perceptim ndryshe tek qytetarëve. Kovaçevski gjatë intervistës në Alsat tha se lozja futboll e ministrave të BDI-së në zyrat e shtetit kishte ndikuar negativisht në besimin e qytetarëve ndaj Qeverisë.

“Kishim një periudhë të vështirë në të cilën ministrat me të vërtetë punuan shumë bashkërisht me mua. Siguruam energji elektrike në kohën kur të gjithë thoshin se do të ketë mungesë. Bëmë subvencione të energjisë prej 90 për qind, 45 për qind rritëm prodhimin e rrymës, rritëm rrogat, pensionet dhe shtesat tjera për kategori të veçanta, ndërsa nga ana tjetër dikush luante futboll në zyre. Qytetarët atë e shihnin dhe thoshin këta nuk punojnë asgjë. Akoma nuk është krijuar ambienti tek neve për nivel të tillë të politikanëve”, tha Dimitar Kovaçevski, Kryetar i LSDM-së. /Alsat.mk

300 x 250
300 x 250

Mos e humb

IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!

Më shumë nga kategoria

IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!
IMG_6507
Liverpool organizoi iftar për tifozët – Ezani jehoi në “Anfield” (VIDEO)
IMG_6057
Dhëndrri i Kosovës i shënon Bayernit, Loredana e përshëndet me zemër nga tribunat
xhaka-1-2048x1365
Granit Xhaka, mbreti i pasimeve në Evropë
IMG_6034
Skandal në Maqedoni - 7 klube nën hetim për trukim të ndeshjeve!
IMG_5938
Florian Marku rikthehet në ring, tregon datën e meçit të madh
IMG_5876
Robin Krasniqi rikthehet në ring me 4 maj
tifozet-shqiptare-1024x682
Shqiptarët, të tretët për biletat e blera për Euro 2024
437316593_1120653039077359_3739465022112595957_n
Kasami nga Gostivari: BDI me polici kërcënojnë qytetarët – burgu është për kriminel, aty do të përfundojnë!
vlen-
VLEN: Tetova çdo ditë e më tepër ndjehet e pasigurt, rritet numri i krimeve dhe incidenteve
ilaz
Iljaz: Zyrat e TDP i kemi në sheshin Skënderbeu, asgjë kundër heroit shqiptar
muzike-5-1
Nxënësit e shkollës së muzikës shkëlqejnë në Garat Ndërkombëtare të Pianos
IMG_7429
VLEN hap edhe dy shtabe në Reçicë të Vogël, interesimi i jashtëzakonshëm i aktivistëve
IMG_7419
Kasami nga Zvicra: Mërgimtarët sjellin mbi 1 miliardë Euro në Maqedoni, nuk duhet të presin nga 8 orë në kufi

DIASPORA