Lazim Destani: Urime 7 Marsin, gjithandej trojeve shqiptare!

Autori

Autori

Portali Tetova

March 7, 2024, 10:03

Kontributi i madh i z. Lazim Destanit nuk ka munguar në asnjë fushë të jetës asnjëherë, me vite, e as në fushën e arsimit, e cila është përballur me sfida të ndryshme të kohës, duke i ndihmuar shkollat dhe arsimtarët edhe materialisht, vetëm e vetëm që të mos ndalet puna në edukimin e brezave dhe në përhapjen e dijes, por edhe në kultivimin e vlerave tona kombëtare, shkruan Kosovarja .

Ju kujtojmë se biznesmeni i njohur, filantropi dhe Ambasadori i Kombit, Lazim Destani, asnjëherë nuk i harron ditët e as datat e mëdha, të cilat shënojnë suksese, vendime, histori kombëtare.

Edhe sot, në përvjetorin 137 të hapjes së Shkollës së Parë Shqipe, mësimdhënësve ua uron 7 Marsin, Ditën e Mësuesit, ku me pietet të lartë, për këtë datë e ditë historike, pos të tjerash, z. Destani thotë:

“Sot kujtojmë kontributin e mësimdhënësve e të pishtarëve të arsimimit të brezave të shumtë. Pa i harruar as vitet 90, kur bota u mahnit me punën e përkushtuar e me sakrifica të shumta të mësimdhënësve tanë.

Urime dhe suksese në punën dhe misionin tuaj fisnik, mësues të dashur gjithandej trojeve shqiptare!”. /Kosovarja/

Mos e humb

Robin-Krasniqi-po-rikthehet-ne-ring-do-te-boksoje-me-kete-date-Insajderi.org_-850x567
Krasniqi publikon pamje nga përgatitjet për meqin e 4 majit: Mezi pres të ju shoh sërish
IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”

Më shumë nga kategoria

bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!
IMG_6507
Liverpool organizoi iftar për tifozët – Ezani jehoi në “Anfield” (VIDEO)
IMG_6057
Dhëndrri i Kosovës i shënon Bayernit, Loredana e përshëndet me zemër nga tribunat
xhaka-1-2048x1365
Granit Xhaka, mbreti i pasimeve në Evropë
IMG_6034
Skandal në Maqedoni - 7 klube nën hetim për trukim të ndeshjeve!
IMG_5938
Florian Marku rikthehet në ring, tregon datën e meçit të madh
IMG_5876
Robin Krasniqi rikthehet në ring me 4 maj
Bujar Osmani
Bujar Osmani: Faleminderit mbi 120,000 herë!
Zgjedhjet-2024
KSHZ publikon rezultatet e 99.03 % të votave, ja si qëndrojnë kandidatët për President
pendarovski-Davkova
Davkova dhe Pendarovski përballen në rundin e dytë
artan-grubi-1024x527-1.jpg (1)
Grubi i kërkoi dorëheqje Taravarit, Kasamit, Mexhitit dhe Blerim Sejdiut por jo Nuhi Nezirit
ali-ahmeti-2-750x430
Ahmeti: E përmbyllëm këtë kapitull me një fitore të madhe, i them opozitës bëj kujdes më 8 maj!
pendaorvski
Pendarovski: Vazhdojmë garën, nesër fillojmë nga zero

DIASPORA