Mickoski kundër idesë së Osmanit: Mundësinë për konsensus e humbe derisa ishe ministër i Jashtëm

Autori

Autori

Portali Tetova

April 11, 2024, 02:04

Kandidati për president nga Fronti Europian Bujar Osmani para disa ditëve Osmani theksoi se gjëja e parë që do të bëjë si president shteti është që të mbledhë të gjithë liderët e partive politike dhe palët e interesit në një takim, nga i cili, siç tha, nuk do të dalin pa zgjatur dorën që të mos ketë dallimet në lidhje me Bashkimin Evropian, përcjell TV21. Për këtë sot u pyet lideri i opozitës Hristijan Mickoksi i cili tha se mundësinë e një konsensusi të tillë e ka humbur derisa ishte ministër i jashtëm.

“Bujar Osmani për konsensus të tillë e humbi mundësinë kur ishte ministër i jashtëm, ku ne si VMRO DPMNE dhe unë personalisht kisha konferencë për media dhe iu ofruam të jemi pjese e procesit të cilin atëherë e udhëhiqnin në mënyrë kontrabandiste, të fshehtë, pas syve të qytetarëve. Dhe nëse ai vërtetë dëshironte konsensus politik, atëherë kishte mundësi të tillë si ministër i jashtëm, për fat të keq ai sillej i papërgjegjshëm dhe bëri gabim historik. Së pari që gënjeu popullin e tij, ndërsa pastaj nënshkroi protokollin e dytë kur lejoi puna e komisionit, i cila ka për qëllim vërtetoj faktet historike, të jetë kriter për përparim të Maqedonisë deri në anëtare e plot e BE-së”, tha Hristijan Mickoksi – Kryetar i VMRO DPMNE-së .

Mos e humb

IMG_9189
Milevski publikoi listën për ndeshjet kundër Kroacisë dhe Çekisë
IMG_8753
Tri ditë nga meçi spektakolar mes Furyt dhe Usyk, sa para do të fitojnë të shtunën?
aaaa
Tetova shpall kampionin – Shkëndija apo Struga Trim Lum?!
IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë
IMG_7717
Distria Krasniqi, kampione e Evropës në xhudo

Më shumë nga kategoria

IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë
IMG_7717
Distria Krasniqi, kampione e Evropës në xhudo
IMG_7672
Drejtori sportiv i Leverkusenit: Xhaka çelësi i suksesit, i jep zemër ekipit
Robin-Krasniqi-po-rikthehet-ne-ring-do-te-boksoje-me-kete-date-Insajderi.org_-850x567
Krasniqi publikon pamje nga përgatitjet për meqin e 4 majit: Mezi pres të ju shoh sërish
IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
Ali Ahmeti -David Geer
Bashkimi Europian: Ne nuk përzihemi se kush me kë bën koalicion
arian mavriqi
Arian Mavriqi ekspozitë në Tetovë: Duhet rritur kujdesi ndaj shpendëve shtegtarë
Sasho-Mijallkov
Sasho Mijalkov prej sot në liri, drejtori i burgut të Strugës: Ka qenë shembull i mirë për të dënuarit tjerë!
Tetova-Kompanit
Cilat janë kompanitë me fitime më të mëdha gjatë 2023 në rajonin e Tetovës
Arber Zaimi
Zaimi: VLEN me rivalët u mor veçse hapur e haptazi, pa ua cënuar integritetin personal apo familjar
arben-taravari-2
Taravari: Ende nuk kam vendosur nëse do të jem ministër i Shëndetësisë

DIASPORA