728 x 94

Roboti i parë mashkull në Arabi preku gazetaren, reagon kompania që e ndërtoi

Autori

Autori

Portali Tetova

March 14, 2024, 08:03

Roboti i parë mashkull në Arabi preku gazetaren, reagon kompania që e ndërtoi
Ka reaguar kompania, roboti i së cilës ishte fajtori i skandalit të fundit në një panair teknologjie, kur preku në mënyrë të papërshtatshme një gazetare.

Venat varikoze do të zhduken për 3 ditë! Përdoreni këtë truk!
EASYFLOW
Së fundmi kemi shkruar për këtë incident, i cili ka ndodhur në një panair teknologjie në Arabinë Saudite.

Përkatësisht, roboti i parë mashkull në këtë vend ka kapur të pasmet e një gazetareje dhe reagimi i saj i shokuar është bërë viral në rrjetet sociale.

Tani, me këtë rast, kompania QSS, e cila e bëri këtë robot “të vrazhdë”, ka folur për herë të parë në një intervistë për britaniken metro.co.uk.

Kompania e Inteligjencës Artificiale (AI) tha se i paralajmëroi vizitorët në panairin tregtar të Riadit që të mos “qëndrojnë shumë pranë Android Muhammad”.

QSS tha se është e mundur që roboti, i cili supozohet të ndihmojë njerëzit në situata të rrezikshme, është përpjekur të inkurajojë gazetarin Ravi Qassem të dalë në skenë.

“Ne kemi parë tashmë videon dhe rrethanat e këtij incidenti. Nuk ka pasur devijime nga sjellja e pritshme, por ne do të marrim masa shtesë për të parandaluar njerëzit që t’i afrohen robotit”, tha kompania.

300 x 250
300 x 250

Mos e humb

IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!

Më shumë nga kategoria

IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!
IMG_6507
Liverpool organizoi iftar për tifozët – Ezani jehoi në “Anfield” (VIDEO)
IMG_6057
Dhëndrri i Kosovës i shënon Bayernit, Loredana e përshëndet me zemër nga tribunat
xhaka-1-2048x1365
Granit Xhaka, mbreti i pasimeve në Evropë
image00065
Gashi: Ky shtet do të bëhet i drejtë
437316593_1120653039077359_3739465022112595957_n
Kasami nga Gostivari: BDI me polici kërcënojnë qytetarët – burgu është për kriminel, aty do të përfundojnë!
vlen-
VLEN: Tetova çdo ditë e më tepër ndjehet e pasigurt, rritet numri i krimeve dhe incidenteve
ilaz
Iljaz: Zyrat e TDP i kemi në sheshin Skënderbeu, asgjë kundër heroit shqiptar
muzike-5-1
Nxënësit e shkollës së muzikës shkëlqejnë në Garat Ndërkombëtare të Pianos
IMG_7429
VLEN hap edhe dy shtabe në Reçicë të Vogël, interesimi i jashtëzakonshëm i aktivistëve

DIASPORA