Rrëzohet avioni ushtarak në Turqi, një i vdekur (VIDEO)

Autori

Autori

Portali Tetova

March 14, 2024, 05:03

Një avion stërvitor i skuadronit demonstrues turk “Yjet turke” u rrëzua gjatë një fluturimi stërvitor në Iconium, Turqinë qendrore.

Piloti i avionit u shpëtua dhe u dërgua në spital, pasi arriti të përdorte mekanizmin e nxjerrjes dhe të hidhej me parashutë.

Megjithatë, avioni u përplas në një kantier ndërtimi ku po kryheshin riparimet e pistës, duke vrarë operatorin e një automjeti ndërtimi.

Aeroplani NF-5 i Forcave Ajrore Turke u rrëzua në orën 12:51 me orën lokale për një shkak ende të panjohur, sipas njoftimit zyrtar të Ministrisë së Mbrojtjes.

Sipas informacioneve, avioni është rrëzuar kur kishte nisur uljen në bazën e tretë kryesore të Forcave Ajrore Turke.

Mos e humb

Robin-Krasniqi-po-rikthehet-ne-ring-do-te-boksoje-me-kete-date-Insajderi.org_-850x567
Krasniqi publikon pamje nga përgatitjet për meqin e 4 majit: Mezi pres të ju shoh sërish
IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”

Më shumë nga kategoria

bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!
IMG_6507
Liverpool organizoi iftar për tifozët – Ezani jehoi në “Anfield” (VIDEO)
weewrgerg
Babai i Vanjës me ankesë të re para Gjykatës Supreme, kërkon që t’i hiqet masa e paraburgimit
zgjedhje-696x464
A do të vendosin shqiptarët për presidentin e Maqedonisë së Veriut më 8 maj?
Kazino
Dy persona nga Neproshteni i Tetovës nën kërcënimin e armëve kanë grabitur një kazino
Arben Taravari
Taravari: Gostivari është Kala që nuk mposhtet!
Bujar Osmani
Bujar Osmani: Faleminderit mbi 120,000 herë!
Zgjedhjet-2024
KSHZ publikon rezultatet e 99.03 % të votave, ja si qëndrojnë kandidatët për President

DIASPORA