728 x 94

Shkolla e Vizbegut assesi të hapet/ Drejtori u emërua, por nuk përgjigjet

Autori

Autori

Portali Tetova

March 4, 2024, 08:03

Shkolla e re e Vizbegut ende nuk po i hapë dyert për nxënësit. U prit me vite që të ndërtohet, e tani kur gjithçka është gati, procedurat e hapjes po zvarriten. Kadri Elezi është zgjedhur drejtor, por ai nuk po përgjigjet.

“Edhe pse u emërua drejtori tek shkolla e Vizbegut përsëri dyert janë të mbyllura, e kërkuam që të flet të na tregojë se deri ku janë procedurat për funksionimin e kësaj shkolle, por ai nuk u përgjigj”, raporton gazetarja e TV21, Fazile Halili.

Ministri i Arsimit Jeton Shaqiri, kishte thënë se shkolla do të hapet në gjysmëvjetorin e dytë, por kjo nuk ndodhi. Ai kërkon nga komuna që sa më shpejtë t’i bëjë punësimet, që shkolla të nisë me punë.

“Tani drejtori me emërim tek ajo që kam ndjekur paraprakisht para 3 ditësh kam parë që ka ardhë statuti i shkollës duhet të jetë bërë regjistri në regjistrin qendror të institucionit, emërimi i drejtorit dhe nga komunikimi i komunës po pritet dorëzimi i kërkesave për të punësuarit”, është shprehur Shaqiri.

Kryetari i komunës së Butelit Darko Kostovski, në linjë telefonike para disa javësh, deklaroi se pas emërimit të drejtorit, shkolla menjëherë do të fillojë me mësimin. E përderisa po zvarriten procedurat, fëmijët e Vizbegut çdo ditë po udhëtojnë me kilometra për të shkuar në shkollat e komunës së Çairit dhe Shutkës.

300 x 250
300 x 250

Mos e humb

IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!

Më shumë nga kategoria

IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!
IMG_6507
Liverpool organizoi iftar për tifozët – Ezani jehoi në “Anfield” (VIDEO)
IMG_6057
Dhëndrri i Kosovës i shënon Bayernit, Loredana e përshëndet me zemër nga tribunat
xhaka-1-2048x1365
Granit Xhaka, mbreti i pasimeve në Evropë
IMG_6034
Skandal në Maqedoni - 7 klube nën hetim për trukim të ndeshjeve!
IMG_5938
Florian Marku rikthehet në ring, tregon datën e meçit të madh
IMG_5876
Robin Krasniqi rikthehet në ring me 4 maj
tifozet-shqiptare-1024x682
Shqiptarët, të tretët për biletat e blera për Euro 2024
sedat sulejmani
Sedat Sulejmani thumbon keq 'Frontin Evropian'
image00065
Gashi: Ky shtet do të bëhet i drejtë
437316593_1120653039077359_3739465022112595957_n
Kasami nga Gostivari: BDI me polici kërcënojnë qytetarët – burgu është për kriminel, aty do të përfundojnë!
vlen-
VLEN: Tetova çdo ditë e më tepër ndjehet e pasigurt, rritet numri i krimeve dhe incidenteve
ilaz
Iljaz: Zyrat e TDP i kemi në sheshin Skënderbeu, asgjë kundër heroit shqiptar
muzike-5-1
Nxënësit e shkollës së muzikës shkëlqejnë në Garat Ndërkombëtare të Pianos

DIASPORA