“Siklet” në BDI! Musa Xhaferi insiston që të jetë bartës liste në zonën e 5-të zgjedhore, Blerim Bexheti në zonën e 1-rë

Autori

Autori

Portali Tetova

February 28, 2024, 11:02

Duket se kompletimi i listave zgjedhore në BDI po bëhet me shumë kalkulime. Sipas burimeve të TV21 në BDI po bëhen analiza, sondazhe, por edhe takime me aktivistë nëpër shtabe. Është shtuar kujdesi te integristët, pasi bartësit e listave në njësitë zgjedhore mundet dukshëm të ndikojnë edhe në rezultatin e zgjedhjeve të 8 majit.

Sipas të njëjtave burime, Musa Xhaferi pretendon se ka shumë argumente se pse ai duhet të jetë bartës, sipas informatave të TV21, Musa Xhaferi është i bindur që ka përkrahje dhe që mund të bejë unifikimin e votës së BDI-së në Zonëne 5, madje njerëz të afërt me Xhaferin thonë se ai është optimist se mund të sigurojë minimum 3 deputetë për BDI-në në zonën 5. Ne këtë zonë situata mund të komplikohet në rast se BDI vendos të shkoje me një listë me ASH-në e Selës, me çka Sela do të kërkonte që ai të ishte bartës.

Situatë e ngjashme edhe për Zonën e 1, ku Blerim Bexheti bashkë me përkrahësit e tij, insistojnë që të jenë bartës të listët. Tek struktura e BDI-së ka dilema nëse Talat Xhaferi do të ishte i pranueshëm për votuesin e zones së 1. Burimi tregon se BDI për këtë zonë po bën analiza serioze me qellim që partia e integristeve të dalë më mirë se Izet Mexhiti. Madje kanë kalkulime që Adnan Ismaili nëse jo ne Zonën e 2, propozohet që të dalë në zonën e 1, me qellim që të marrë votues qe potencialisht mund të votojnë Lëvizjen Demokratike, respektivisht Izet Mexhitin.

Mos e humb

IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!

Më shumë nga kategoria

IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!
IMG_6507
Liverpool organizoi iftar për tifozët – Ezani jehoi në “Anfield” (VIDEO)
IMG_6057
Dhëndrri i Kosovës i shënon Bayernit, Loredana e përshëndet me zemër nga tribunat
xhaka-1-2048x1365
Granit Xhaka, mbreti i pasimeve në Evropë
IMG_6034
Skandal në Maqedoni - 7 klube nën hetim për trukim të ndeshjeve!
IMG_5938
Florian Marku rikthehet në ring, tregon datën e meçit të madh
gashi
Gashi: Taravari, kandidati i vetëm që përfaqëson shqiptarët
IMG_7523
Bilall Kasami pyet Ali Ahmetin: Ku ishe kur u vranë komandantët Teli, Hoxha, e Shqiponja?!
Bilall Kasami
Kasami: Ali pse nuk e kërcënove Gruevskin kur u vra Harun Aliu, kur ndodhi Monstra, Kumanova…
Ali Ahmeti - UCK
Ahmeti: Po të mos ishte UÇK-ja, nuk do të ekzistonte Maqedonia
IMG_7507
Ahmeti për deklaratën ndaj Mickoskit: Është çuar kundër shqiptarëve, “katundi që shihet nuk do kallauz”
IMG_7504
Adem Ramadani - Shkurte Fejzës: Neve na ruan Allahu i MADH e jo Aleksandri i Madh

DIASPORA