Sport

Skandal në Maqedoni – 7 klube nën hetim për trukim të ndeshjeve!

Autori

Autori

Portali Tetova

March 29, 2024, 08:03

Shtatë klube maqedonase të futbollit nën hetim për rregullimin e rezultateve

Pesë klube nga liga e parë e futbollit maqedonas dhe dy nga liga e dytë janë nën hetim për trukim ndeshjesh.

Policia ka hyrë sot në Federatën e Futbollit, ku kontrollohen dhe mblidhen dokumentet
informacion rreth klubeve, ndeshjeve dhe zyrtarëve të dyshuar për trukim ndeshjesh.

Ministria e Punëve të Brendshme konfirmon se po veprojnë sipas udhëzimeve të prokurorit publik.

Nga FFM-ja kanë bërë të ditur se bashkëpunojnë plotësisht me autoritetet.

“Ministria e Punëve të Brendshme (MPB) ka kërkuar informacion nga Federata e Futbollit të Maqedonisë (FFM) që para së gjithash ka të bëjë me aktet që rregullojnë garën, procesverbalet e ndeshjeve zyrtare në kuadër të garave të organizuara nga FFM, pastaj kalendarin. të kampionateve të garave vendase etj. Në kuadër të kompetencave të saj, të cilat para së gjithash kanë të bëjnë me mbrojtjen e integritetit të garës, FFM-ja bashkëpunon plotësisht me Ministrinë e Punëve të Brendshme dhe organet e Ministrisë në atë pjesë, thuhet në njoftimin e FFM-së.

Tetova1 në Youtube

Mos e humb

yamal 304
Historia prekëse! Çfarë fshihet pas festimit të Yamal me numrin “304”
Messi Yamal
“Fillimet e dy legjendave”, kur Messi mbante në krahë Yamal
IMG_1852
Mesut Ozil e shikoi çerekfinalen e Euro 2024 me presidentin turk Recep Tayyip Erdogan – ai ishte akuzuar në të kaluarën për miqësinë mes tyre
449458530_797077062572726_2017746085529832082_n
Ekipet me më së shumti tifozë në Euro 2024 – Shqipëria lë pas kombëtare të mëdha
449059413_1014848236674238_1554867321894721942_n
UEFA publikon fotot e tifozëve me shqiponjën “Kuq e Zi” të pikturuar në fytyrë

Më shumë nga kategoria

449458530_797077062572726_2017746085529832082_n
Ekipet me më së shumti tifozë në Euro 2024 – Shqipëria lë pas kombëtare të mëdha
449059413_1014848236674238_1554867321894721942_n
UEFA publikon fotot e tifozëve me shqiponjën “Kuq e Zi” të pikturuar në fytyrë
IMG_0794
Albion Musliu, ylli i ri që po shkëlqen te Shkëndija
spanja
Trajneri i Spanjës për duelin ndaj Shqipërisë: Do t’u jap mundësi disa prej lojtarëve që kemi në stol
IMG_0727
Euro 2024/ Shqipëria arrin të barazojë kundër Kroacisë, rezultati 2-2
kroaci-shqiperi-mbyllet-pjesa-e-1-1024x585
Euro 2024 | Kroaci-Shqipëri 0-1, pjesë e parë spektakolare
Adnan-Azizi-768x463-1
Azizi: Imagjinoni deri ku shkon injoranca, hipokrizia dhe pafytyrësia e DUI-stave! Kërkojnë mbylljen e kazinove!
merko
Akuza ndaj Merkos dhe 10 personave të tjerë për krim urbanistik
-1200-630-arta-kabashi-726348369854740484565-696x3921-1-1709194693
Arta Kabashi tregon se çfarë i ka ndodhur pas ”BBV”: M’i ka ndezur …
snopce-elmi
Snopçe: Deputetët e Selës mbështetën ligjin e Artan Grubit për lojërat e fatit! (Video)
IMG_2225
Adina Osmani nga Universiteti i Tetovës, fituese e çmimit “Unaza Inxhinierike”
IMG_2223
Misi i Maqedonisë ra nga lartësia duke bë “selfi”, theu 11 brinjë

DIASPORA