VLEN publikon listën për deputetë në gjitha zonat zgjedhore për zgjedhjet e 8 majit

Autori

Autori

Portali Tetova

April 4, 2024, 11:04

Koalicioni VLEN sot ka publikuar listën për deputetë në gjitha zonat zgjedhore për zgjedhjet e 8 majit. Në zonën 1 do të prijë Izet Mexhiti, në zonën 2 Afrim Gashi, në zonën 3 Shener Bilali, në zonën 4 Mendurim Zermanovski, në zonën 5 Salim Sulejmani, në zonën 6, Bilall Kasami.

Ja lista e plotë:

Zona 1

 1. Izet Mexhiti
 2. Bekim Sali
 3. Feride Haxhiu
 4. Zeqirja Tairi
 5. Hasim Murtezani
 6. Nafije Selmani
 7. Ismet Iseini
 8. Ibush Jusufi
 9. Safije Iljazi
 10. Liridona Alibojda
 11. Ahmet Ismaili
 12. Nurxhan Asanovska
 13. Fiona Abazi
 14. Astrit Iljazi
 15. Arsim Rustemi
 16. Hamza Ameti
 17. Ilhan Mamuti
 18. Ganimete Jusufi
 19. Anesa Miftari
 20. Faton Fazliu

Zona 2

 1. Afrim Gashi
 2. Rijad Shaqiri
 3. Merita Kolçi – Koxhaxhiku
 4. Safije Sadiku – Shaini
 5. Astrit Iseni
 6. Medine Ljatifi
 7. Hakim Suma
 8. Herolind Sakipi
 9. Zana Zumeri
 10. Zana Durguti
 11. Xhemail Zendelovski
 12. Sara Arif
 13. Makfire Daipi
 14. Valbona Kadriu
 15. Feim Selmani
 16. Shukri Bekiri
 17. Isa Zekiri
 18. Luljeta Durguti
 19. Albina Ramadani
 20. Lirim Jashari

Zona 3

 1. Shener Bilali
 2. Zejadin Aslanovski
 3. Fatma Emrulova
 4. Othman Jusufi
 5. Bujamin Mehmedov
 6. Floride Arsllanovska
 7. Sinan Maksudov
 8. Gjulsime Arslanovska
 9. Ivzo Ahmedov
 10. Teuta Xhaferi
 11. Femih Bejlurov
 12. Firdes Arslani
 13. Xhemazi Imerov
 14. Fuat Xhaferovski
 15. Fatime Arslani
 16. Besnik Arslanovsk
 17. Sadber Xhaferovska
 18. Osman Rexhepovski
 19. Zana Jusufi
 20. Safet Arsllani

Zona 4

 1. Mendurim Zermanovski
 2. Urim Vejseli
 3. Miranda Kadriu
 4. Dashurie Zekiri
 5. Adelin Zekirovski
 6. Merven Mustafovski
 7. Rehan Zuberova
 8. Djenis Muratovski
 9. Bulent Aksoj
 10. Mbaresa Memeti
 11. Adnan Sulejmanovski
 12. Alisha Ugljanin
 13. Jetmir Selimovski
 14. Sevdet Xhaferovski
 15. Berna Fetoska
 16. Medina Resulovska
 17. Nedim Zekmanovski
 18. Zineta Ugljanin
 19. Almir Mustafovski
 20. Astrit Jashari

Zona 5

 1. Salim Sulejmani
 2. Valbona Adili- Emini
 3. Abdulla Bajramoski
 4. Shiqiri Korumi
 5. Yllka Nuredini
 6. Dalëndyshe Myftari
 7. Avni Amedi
 8. Albulena Demiri- Zendeli
 9. Shqipe Mustafa
 10. Agim Kera
 11. Fllnza Azizi Sadiku
 12. Afrim Qoku
 13. Arlinda Shlaku
 14. Xhemal Mena
 15. Edmond Muça
 16. Venera Asani
 17. Semir Bajrami
 18. Melinda Rashidi
 19. Xhafer Mustafa
 20. Selma Azizoska

Zona 6

 1. Bilall Kasami
 2. Bekim Qoku
 3. Mimoza Musa
 4. Halil Snopçe
 5. Fatmir Limani
 6. Saranda Imeri – Stafai
 7. Sadik Sulejmani
 8. Imërlie Saliu- Fetai
 9. Adnan Azizi
 10. Kaltrina Beqiri
 11. Sevim Veseli Berzati
 12. Muhamet Ameti
 13. Besim Memedi
 14. Gazmend Aliu
 15. Majlinda Imeri
 16. Haqim Ramadani
 17. Valon Idrizi
 18. Mehal Ismaili
 19. Arbnora Huseini
 20. Besar Durmishi

Mos e humb

IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!

Më shumë nga kategoria

IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!
IMG_6507
Liverpool organizoi iftar për tifozët – Ezani jehoi në “Anfield” (VIDEO)
IMG_6057
Dhëndrri i Kosovës i shënon Bayernit, Loredana e përshëndet me zemër nga tribunat
gashi
Gashi: Taravari, kandidati i vetëm që përfaqëson shqiptarët
IMG_7523
Bilall Kasami pyet Ali Ahmetin: Ku ishe kur u vranë komandantët Teli, Hoxha, e Shqiponja?!
Bilall Kasami
Kasami: Ali pse nuk e kërcënove Gruevskin kur u vra Harun Aliu, kur ndodhi Monstra, Kumanova…
Ali Ahmeti - UCK
Ahmeti: Po të mos ishte UÇK-ja, nuk do të ekzistonte Maqedonia
IMG_7507
Ahmeti për deklaratën ndaj Mickoskit: Është çuar kundër shqiptarëve, “katundi që shihet nuk do kallauz”
IMG_7504
Adem Ramadani - Shkurte Fejzës: Neve na ruan Allahu i MADH e jo Aleksandri i Madh

DIASPORA