728 x 94

WhatsAppi bën ndryshimin e madh

Autori

Autori

Portali Tetova

February 16, 2024, 04:02

Kompania WhatsApp ka vendosur të ulë kufirin e moshës nga 16 në 13 vjeç për përdoruesit e aplikacionit në Evropë dhe Britani të Madhe.

Këtë ndryshim, WhatsAppi e kishte bërë edhe në SHBA dhe Australi më herët.

WhatsAppi po bën një sërë ndryshimesh të tjera në kushtet e përdorimit pasi Akti i Shërbimeve Digjitale dhe Akti i Tregjeve Digjitale u prezantuan në Bashkimin Evropian. Ndryshime të tjera përfshijnë më shumë informacion rreth moderimit të përmbajtjes në kanale dhe çfarë lejohet dhe çfarë nuk lejohet në aplikacion.

Platforma ka gjithashtu një sërë veçorish të tjera të privatësisë, duke përfshirë ato që lidhen me sigurinë e fëmijëve, si cilësimi i paracaktuar i “privatësisë” dhe aftësia për të bllokuar kontaktet.

“Këto ndryshime për Evropën nuk ndryshojnë angazhimin tonë për privatësinë e përdoruesve dhe nuk zgjerojnë ndarjen e të dhënave kur korrespondojnë me përdoruesit e tjerë. Ne mbrojmë të gjitha mesazhet tuaja private me enkriptim, që do të thotë se askush, madje as WhatsAppi, nuk mund t’i lexojë dhe dëgjojë ato”, thuhet në një komunikatë të kompanisë.

Një nga ndryshimet kryesore që do të sjellë aplikacioni është mundësia për të dërguar mesazhe në platforma të tjera përme

300 x 250
300 x 250

Mos e humb

IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!

Më shumë nga kategoria

IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!
IMG_6507
Liverpool organizoi iftar për tifozët – Ezani jehoi në “Anfield” (VIDEO)
IMG_6057
Dhëndrri i Kosovës i shënon Bayernit, Loredana e përshëndet me zemër nga tribunat
xhaka-1-2048x1365
Granit Xhaka, mbreti i pasimeve në Evropë
IMG_6034
Skandal në Maqedoni - 7 klube nën hetim për trukim të ndeshjeve!
IMG_5938
Florian Marku rikthehet në ring, tregon datën e meçit të madh
sedat sulejmani
Sedat Sulejmani thumbon keq 'Frontin Evropian'
image00065
Gashi: Ky shtet do të bëhet i drejtë
437316593_1120653039077359_3739465022112595957_n
Kasami nga Gostivari: BDI me polici kërcënojnë qytetarët – burgu është për kriminel, aty do të përfundojnë!
vlen-
VLEN: Tetova çdo ditë e më tepër ndjehet e pasigurt, rritet numri i krimeve dhe incidenteve
ilaz
Iljaz: Zyrat e TDP i kemi në sheshin Skënderbeu, asgjë kundër heroit shqiptar
muzike-5-1
Nxënësit e shkollës së muzikës shkëlqejnë në Garat Ndërkombëtare të Pianos

DIASPORA