728 x 94

Ali, nëse të ka mbetur pak burrni, mbaje fjalën që ke thënë se “Shqiptarëve ju duhen vetëm dy parti – dy blloqe”

Autori

Autori

Portali Tetova

March 16, 2024, 06:03

Shkruan: Adnan Azizi

Tani, opozita është më e bashkuar se kurrë, andaj në suaza të “brengës” tënde të dikurshme, se vota shqiptare nuk duhet të përçahet, ta rikujtoj dhe sugjeroj që në të ashtuquajturin “fronti europian” të paralajmëruar në mënyrë spektakolare nga ju, mos gjeni arsye për reterim nga qendrimi, siç bëre me kandidatin për president. Njëherë thatë se: “nuk është koha për president shqiptar”, e pasi opozita doli me kandidaturë, e ndryshuat mendjen vetëm e vetëm për ta penguar kalimin e kandidatit shqiptar z.Taravarit në rrethin e dytë, pasi në kampin maqedon kishte më shumë se dy kandidat. Kur ju e kuptuat këtë, për ti humbur mundësitë që të zgjidhet presidenti shqiptar u ngutët e ndryshuat mendje, e kthyet satelitin nga rusia: “koha për presidentin e parë shqiptar” e që në esencë është për ta penguar kandidatin shqiptar.

Satelitët që i kishe dikur në kampin opozitar për të penguar bashkimin e opozitës nuk ja dolën, pasi u detektuan e u shkëputën nga opozita dhe “si këpurdhat pas shiut” themeluan partiçkat e veta që do ti shërbejnë si patericë BDI-së e cila deri më 8 maj qëndron në këmbë të qelqta. Me lojën e satelitëve tentuat të krijoni imazhin se ja akoma pa u bashkuar opozita u përça, loja nuk ju dhezi fare e përkundrazi opozita po dëshmon unitet të paparë. Gjë e cila dëshmon se ata që na kishit dërguar të na përçajnë më nuk janë ne mesin tone!

Tani pasi që nuk ju del hesapi në asnjë variant, në zgjedhjet e 8 majit, po tradhtoni misionarët e juaj që dikur ishin të instaluar në partitë opozitare dhe dita ditës po i bie çiftelisë me këngën e re se BDI do të shkojë e vetme në zgjedhje.

A e dini pse BDI i shmanget koalicionimit me partitë satelite që i kishte projektuar si shpëtim nga zgjedhjet e 8 majit?

Arsyeja e vërtetë është se Ali Ahmeti, e ka të qartë humbjen në këto zgjedhje, qoftë vetëm, qoftë me këto grupacione në koalicion, mirëpo në të gjithë Botën kështu janë liderët e sëmurë me mendësi komuniste siç është edhe Ali Ahmeti, në mendësinë e tyre ata nuk mund ta pranojnë humbjen në asnjë mënyrë edhe kur ajo është faktike dhe reale. Komunistët e regjur kanë tmerr nga humbja andaj e kanë obsesion se si ta maskojnë edhe humbjen në triumf të vetin, duke gjetur arsyetimin e humbjes paraprakisht.

Humbjen e 8 majit Ali Ahmeti do të dalë e do ta paketojë në këtë mënyrë: ne si parti jemi fitues edhe pse VLEN-i ka marrë më shumë vota se ne, ne humbëm për shkak se në anën tjetër u bashkuan 5 subjekte, ndërsa ne ishim vetëm një, kurse vet ne si parti jemi të parët.

Andaj të bëj thirrje Ali, zgjidhe mënyrën e humbjes bashkë me piunat e tu, ose vetëm, si dëshiron të shkosh në opozitë, si koalicion me ata që i përdore sa herë që kishe nevojë, apo vetëm si BDI. Ktheje ka ta kthesh, fundi është i njëjtë, pranimi i humbjes me burrëri do të jetë më i shëndetshëm edhe për ju edhe për BDI-në si opozitë e ardhshme.

300 x 250
300 x 250

Mos e humb

IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!

Më shumë nga kategoria

IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!
IMG_6507
Liverpool organizoi iftar për tifozët – Ezani jehoi në “Anfield” (VIDEO)
IMG_6057
Dhëndrri i Kosovës i shënon Bayernit, Loredana e përshëndet me zemër nga tribunat
sedat sulejmani
Sedat Sulejmani thumbon keq 'Frontin Evropian'
image00065
Gashi: Ky shtet do të bëhet i drejtë
437316593_1120653039077359_3739465022112595957_n
Kasami nga Gostivari: BDI me polici kërcënojnë qytetarët – burgu është për kriminel, aty do të përfundojnë!
vlen-
VLEN: Tetova çdo ditë e më tepër ndjehet e pasigurt, rritet numri i krimeve dhe incidenteve
ilaz
Iljaz: Zyrat e TDP i kemi në sheshin Skënderbeu, asgjë kundër heroit shqiptar
muzike-5-1
Nxënësit e shkollës së muzikës shkëlqejnë në Garat Ndërkombëtare të Pianos

DIASPORA