Denoncime të rrejshme për vendosje të bombave në RMV

Autori

Autori

Portali Tetova

February 28, 2024, 03:02

Nga Ministria e Punëve të Brendshme njoftojnë se sot rreth orës 10:00 është marrë një denoncim për vendosje të bombave në një shkollë, në një hotel dhe në një kompani të taksive në Ohër, ku pas kontrolleve është konfirmuar se bëhej fjalë për denoncime të rrejshme.

Nga MPB shtojnë se denoncime të rrejshme për bomba ka pasur edhe në Kratovë rreth orës 10:35, ku gjithashtu është konstatuar se bëhej fjalë për denoncim të rrejshëm.

“Një punonjëse e një operatori kabllor në Kratovë ka raportuar se përmes SMS-së kanë marrë kërcënim për një mjet shpërthyes të vendosur Menjëherë pas marrjes së kallëzimit, nga punonjësit e policisë janë marrë masa dhe është bërë kontroll i lokacionit, pas së cilës është konstatuar se bëhet fjalë për kallëzim të rremë”, shtojnë nga MPB.

Mos e humb

Robin-Krasniqi-po-rikthehet-ne-ring-do-te-boksoje-me-kete-date-Insajderi.org_-850x567
Krasniqi publikon pamje nga përgatitjet për meqin e 4 majit: Mezi pres të ju shoh sërish
IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”

Më shumë nga kategoria

bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!
IMG_6507
Liverpool organizoi iftar për tifozët – Ezani jehoi në “Anfield” (VIDEO)
IMG_6057
Dhëndrri i Kosovës i shënon Bayernit, Loredana e përshëndet me zemër nga tribunat
xhaka-1-2048x1365
Granit Xhaka, mbreti i pasimeve në Evropë
FB_IMG_1714042283823-720x430
Besar Durmishi: Sot festojmë sepse kemi rezultat historik
weewrgerg
Babai i Vanjës me ankesë të re para Gjykatës Supreme, kërkon që t’i hiqet masa e paraburgimit
zgjedhje-696x464
A do të vendosin shqiptarët për presidentin e Maqedonisë së Veriut më 8 maj?
Kazino
Dy persona nga Neproshteni i Tetovës nën kërcënimin e armëve kanë grabitur një kazino
Arben Taravari
Taravari: Gostivari është Kala që nuk mposhtet!
Bujar Osmani
Bujar Osmani: Faleminderit mbi 120,000 herë!

DIASPORA