728 x 94

Grubi: Ali Ahmeti politikan unik, si ai nuk ka as në Kosovë, Maqedoni dhe Shqipëri

Autori

Autori

Portali Tetova

February 17, 2024, 08:02

Zëvendëskryeministri, Artan Grubi në “Personale” në RTV Dukagjini duke folur për të arriturat e BDI-së dhe realizimin e premtimit historik për kryeministrin shqiptar, tha se brenda partisë është biseduar dhe planifikuar që në pozitën e kryeministrit të parë shqiptar të emrohet kreu i integristëve, Ali Ahmeti.

Por megjithatë Grubi thotë se Ahmeti nuk ka pranuar dhe ka deklaruar se është misionar dhe jo funskionar.

Grubi tha se politikan si Ali Ahmeti është e pamundur të gjindet në Maqedoni, po edhe në Kosovë e Shqipëri.

“Është figurë interesante që unë nuk kam hasur të tillë as në Kosovë e as Shqipëri, as që bëhet fjalë Maqedoni. Kur u munduam tja propozojmë idenë, na tha, jam misionar, jo funksionar. Është I vetmi person në politikën kombëtare që I bën të tjerët kryeministra, presidenta, zëvendës kryeministra etj, e asnjëher vetveten, një të tillë të dytë nuk ka. Kur i erdhi moment ta kurorëzojë historinë e tij, ai refuzoi dhe emroi Talat Xhaferin, po aq meritor, ish komandant, ish kryeparlamentar, deputet, ish ministër i mbrojtjes”, deklaroi Grubi.

300 x 250
300 x 250

Mos e humb

IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!

Më shumë nga kategoria

IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!
IMG_6507
Liverpool organizoi iftar për tifozët – Ezani jehoi në “Anfield” (VIDEO)
IMG_6057
Dhëndrri i Kosovës i shënon Bayernit, Loredana e përshëndet me zemër nga tribunat
xhaka-1-2048x1365
Granit Xhaka, mbreti i pasimeve në Evropë
sedat sulejmani
Sedat Sulejmani thumbon keq 'Frontin Evropian'
image00065
Gashi: Ky shtet do të bëhet i drejtë
437316593_1120653039077359_3739465022112595957_n
Kasami nga Gostivari: BDI me polici kërcënojnë qytetarët – burgu është për kriminel, aty do të përfundojnë!
vlen-
VLEN: Tetova çdo ditë e më tepër ndjehet e pasigurt, rritet numri i krimeve dhe incidenteve
ilaz
Iljaz: Zyrat e TDP i kemi në sheshin Skënderbeu, asgjë kundër heroit shqiptar
muzike-5-1
Nxënësit e shkollës së muzikës shkëlqejnë në Garat Ndërkombëtare të Pianos

DIASPORA