Pacienti nga Maqedonia 20 vite në komë i shtrirë në spital, familja shpreson se një ditë do shërohet

Autori

Autori

Portali Tetova

March 7, 2024, 11:03

Historia e 37-vjeçarit Jane nga Prilepi është tragjike dhe shqetësuese. Prej 20 vitesh është në të ashtuquajtur “gjendje të zgjuar komatikr”, ndërsa nga viti 2007 është shtrirë në spitalin e Prilepit, transmeton Lideri.mk.

Familja e tij dëshmon se ai ka kaluar nëpër “rrugë me therra” nëpër labirintet shëndetësore, por nuk u gjet mënyrë që Jane të shkonte për kurim jashtë vendit, ku të afërmit shpresojnë se do përmirësohej shëndeti i tij.

Babai i tij tregon për “Fokus” për të gjithë golgotën që po kalon familja, e cila iu drejtua qeverisë dhe Klinikës së Neurokirurgjisë në Shkup, nga ku pretendojnë se ka nevojë për analiza të mëtejshme, por kjo nuk është në kurriz të FSSHM./Lideri

Teksti i plotë në LINK: https://online.fokus.mk/#pretplata

Mos e humb

Robin-Krasniqi-po-rikthehet-ne-ring-do-te-boksoje-me-kete-date-Insajderi.org_-850x567
Krasniqi publikon pamje nga përgatitjet për meqin e 4 majit: Mezi pres të ju shoh sërish
IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”

Më shumë nga kategoria

bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!
IMG_6507
Liverpool organizoi iftar për tifozët – Ezani jehoi në “Anfield” (VIDEO)
IMG_6057
Dhëndrri i Kosovës i shënon Bayernit, Loredana e përshëndet me zemër nga tribunat
artan-grubi-1024x527-1.jpg (1)
Grubi i kërkoi dorëheqje Taravarit, Kasamit, Mexhitit dhe Blerim Sejdiut por jo Nuhi Nezirit
ali-ahmeti-2-750x430
Ahmeti: E përmbyllëm këtë kapitull me një fitore të madhe, i them opozitës bëj kujdes më 8 maj!
pendaorvski
Pendarovski: Vazhdojmë garën, nesër fillojmë nga zero
arben-taravari-780x439
Reagon Taravari: BDI fitoi me vota joshqiptare, do t’u vijë fundi më 8 maj
Sela
Sela pas fitores së “Frontit Evropian”: Ia plotësuam Taravarit dëshirën për t’u kthyer në profesionin si mjek
davkova-2-780x470-1
Siljanovska: Ju siguroj, atë që premtoj në mënyrën time do ta realizoj

DIASPORA