Sela: Nuk do të lejojmë që çështjet shqiptare të jenë në treg për pazare të partive maqedonase

Autori

Autori

Portali Tetova

March 9, 2024, 05:03

Ziadin Sela në takimin e sotëm me qytetarët në Komunën e Vrapçishtit ka theksuar se shqiptarët në Maqedoninë e Veriut janë më shumë se një e treta e popullsisë dhe të drejtat e tyre dhe mundësitë e tyre sduhet vënë në pyetje.

Kryetari i njërit nga krahët e Aleancës për Shqiptarët në takimin me strukturat partiake në Negotinë ka folur rreth përfaqësimit të shqiptarëve. Ai premtoi se ASH nuk do të lejoj që çështjet që janë me interes për shqiptarët si që është badenteri dhe përfaqësimi i shqiptarëve.

Sipas tij, partia që ai drejton ka ditur ti del zot çdo shqiptari si gjatë pushtetit ashtu edhe nga opozita. “Aleanca bëri kryeparlamentarin shqiptarë dhe mbështeti kryeministrin e parë shqiptarë dhe kështu ajo mbrojti emrin që ka Aleancë për Shqiptarët dhe aspak për interesat personale”, deklaroi Sela.(INA)

Mos e humb

IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!

Më shumë nga kategoria

IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!
IMG_6507
Liverpool organizoi iftar për tifozët – Ezani jehoi në “Anfield” (VIDEO)
IMG_6057
Dhëndrri i Kosovës i shënon Bayernit, Loredana e përshëndet me zemër nga tribunat
xhaka-1-2048x1365
Granit Xhaka, mbreti i pasimeve në Evropë
IMG_6034
Skandal në Maqedoni - 7 klube nën hetim për trukim të ndeshjeve!
IMG_5938
Florian Marku rikthehet në ring, tregon datën e meçit të madh
IMG_5876
Robin Krasniqi rikthehet në ring me 4 maj
gashi
Gashi: Taravari, kandidati i vetëm që përfaqëson shqiptarët
IMG_7523
Bilall Kasami pyet Ali Ahmetin: Ku ishe kur u vranë komandantët Teli, Hoxha, e Shqiponja?!
Bilall Kasami
Kasami: Ali pse nuk e kërcënove Gruevskin kur u vra Harun Aliu, kur ndodhi Monstra, Kumanova…
Ali Ahmeti - UCK
Ahmeti: Po të mos ishte UÇK-ja, nuk do të ekzistonte Maqedonia
IMG_7507
Ahmeti për deklaratën ndaj Mickoskit: Është çuar kundër shqiptarëve, “katundi që shihet nuk do kallauz”
IMG_7504
Adem Ramadani - Shkurte Fejzës: Neve na ruan Allahu i MADH e jo Aleksandri i Madh

DIASPORA