Sulmuesi Lirim Qamili nga klubi danez Hvidovre, emër i ri në reprezentacionin e Maqedonisë së Veriut

Autori

Autori

Portali Tetova

March 13, 2024, 07:03

Sulmuesi Lirim Qamili nga Superliga daneze Hvidovre do të jetë një emër i ri në listën e trajnerit Bobi Milevski për dy ndeshjet e ardhshme miqësore kundër Moldavisë (22 mars) dhe Malit të Zi (25 mars) që do të luhen në Antalia, njofton Tetova1.

Siç bën të ditur për EKIPA-n gazetari danez, Erik Larsen, Qamili së bashku me bashkëlojtarin tashmë standard Ahmed Ilyazovski, nga zyra e FFM-së kanë marrë ftesa për paraqitje përfaqësuese në dy ndeshjet e ardhshme.

25-vjeçari Qamili nga Nerashti i Tetovës ka pasaportë të Maqedonisë së Veriut edhe pse ka lindur në Danimarkë. Ai po luan në formë të shkëlqyer këtë vit, në pjesën e dytë të kampionatit danez, me tre gola të shënuar në katër ndeshje.

Bëhet fjalë për një sulmues të fuqishëm, 190 cm të gjatë, me shpejtësi të jashtëzakonshme, i cili mund të luajë edhe në pozicione sulmuese të krahut.

Kryetrajneri Bobby Milevski nesër pritet ta shpallë listën e futbollistëve të kombëtares për takimin e marsit, ku nuk priten ndryshime të mëdha në krahasim me takimet e kaluara, me përjashtim të të lënduarve Isnik Alimi dhe Arijan Ademi, të cilët i dhanë fund karrierës përfaqësuese.

Takimi i kombëtares do të jetë të dielën (17 mars) direkt në Antalia, ndërsa ndeshjet do të luhen me Moldavinë më 22 mars dhe me Malin e Zi më 25 mars. /tetova1

Mos e humb

Robin-Krasniqi-po-rikthehet-ne-ring-do-te-boksoje-me-kete-date-Insajderi.org_-850x567
Krasniqi publikon pamje nga përgatitjet për meqin e 4 majit: Mezi pres të ju shoh sërish
IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”

Më shumë nga kategoria

bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!
IMG_6507
Liverpool organizoi iftar për tifozët – Ezani jehoi në “Anfield” (VIDEO)
IMG_6057
Dhëndrri i Kosovës i shënon Bayernit, Loredana e përshëndet me zemër nga tribunat
xhaka-1-2048x1365
Granit Xhaka, mbreti i pasimeve në Evropë
IMG_6034
Skandal në Maqedoni - 7 klube nën hetim për trukim të ndeshjeve!
IMG_5938
Florian Marku rikthehet në ring, tregon datën e meçit të madh
IMG_5876
Robin Krasniqi rikthehet në ring me 4 maj
pendarovski-Davkova
Davkova dhe Pendarovski përballen në rundin e dytë
artan-grubi-1024x527-1.jpg (1)
Grubi i kërkoi dorëheqje Taravarit, Kasamit, Mexhitit dhe Blerim Sejdiut por jo Nuhi Nezirit
ali-ahmeti-2-750x430
Ahmeti: E përmbyllëm këtë kapitull me një fitore të madhe, i them opozitës bëj kujdes më 8 maj!
pendaorvski
Pendarovski: Vazhdojmë garën, nesër fillojmë nga zero
arben-taravari-780x439
Reagon Taravari: BDI fitoi me vota joshqiptare, do t’u vijë fundi më 8 maj
Sela
Sela pas fitores së “Frontit Evropian”: Ia plotësuam Taravarit dëshirën për t’u kthyer në profesionin si mjek

DIASPORA