Voska dhe Shkupi ndahen me barazim, nuk fiton as Shkëndija

Autori

Autori

Portali Tetova

March 16, 2024, 04:03

Mesdita e kësaj të shtune ka sjell pesë ndeshje të xhiros së 24-t në elitën e futbollit vendor. Dueli në Ohër ndërmjet dy skuadrave shqiptare, Voska Sportit dhe Shkupit u mbyll me barazim pa gola, me të dyja ekipet që në fund u ndanë me nga një pikë në konto.

Ndërkohë nuk ka fituar as Shkëndija, ku me Vardin në kryeqytet u ndal me barazim 1:1. Të parët në këtë ndeshje avansuan vendasit me Lemos, ndërsa Aganspahiq shënoi për tetovarët për barazim 1:1. Gostivari gjithashtu nuk ka shkuar më shumë se një barazim pa gola në transfertën ndaj Bregallnicës në Shtip.

Në dy ndeshjet tjera, Makedonija Gjorçe Petrovi mundi Tikveshin me rezultat 1:0, ndërsa Sileksi triumfoi ndaj Brerës me shifrat 2:1. Xhiroja e 24-t mbyllet nesër me ndeshjen Rabotniçki – Struga Trim Lum.

Mos e humb

IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!

Më shumë nga kategoria

IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!
IMG_6507
Liverpool organizoi iftar për tifozët – Ezani jehoi në “Anfield” (VIDEO)
IMG_6057
Dhëndrri i Kosovës i shënon Bayernit, Loredana e përshëndet me zemër nga tribunat
xhaka-1-2048x1365
Granit Xhaka, mbreti i pasimeve në Evropë
gashi
Gashi: Taravari, kandidati i vetëm që përfaqëson shqiptarët
IMG_7523
Bilall Kasami pyet Ali Ahmetin: Ku ishe kur u vranë komandantët Teli, Hoxha, e Shqiponja?!
Bilall Kasami
Kasami: Ali pse nuk e kërcënove Gruevskin kur u vra Harun Aliu, kur ndodhi Monstra, Kumanova…
Ali Ahmeti - UCK
Ahmeti: Po të mos ishte UÇK-ja, nuk do të ekzistonte Maqedonia
IMG_7507
Ahmeti për deklaratën ndaj Mickoskit: Është çuar kundër shqiptarëve, “katundi që shihet nuk do kallauz”
IMG_7504
Adem Ramadani - Shkurte Fejzës: Neve na ruan Allahu i MADH e jo Aleksandri i Madh

DIASPORA