Maqedoni

Aksident i rëndë në Gjermani, me fat shpëton shoferi i kamionit nga Maqedonia

Autori

Autori

Portali Tetova

April 15, 2024, 06:04

Aksident i rëndë në autostradën A94. Një vozitës (57) i një furgoni të vogël, pasditen e së martës ishte jashtëzakonisht me fat

Rreth orës 13, në afërsi të Dorfenit (rrethi Erding) në drejtim të Mynihut, vozitësi rumun, për arsye ende të paqarta, ka goditur pjesën e pasme të një maune që po lëvizte në korsinë e djathtë dhe drejtohej nga një shtetas i Maqedonisë së Veriut (36).

Përplasja ishte aq e rëndë sa pjesa e përparme e furgonit u shtyp. Sipas policisë, drejtuesi i mjetit ka pësuar lëndime mesatare dhe është dërguar në spital, transmeton portali Shtegu.

Drejtuesi i maunes ka mbetur i palënduar. Në të dy automjetet ka pasur dëme materiale rreth 33 mijë euro. Autostrada duhej të mbyllej për rreth tre orë në drejtim të Mynihut për të rikuperuar automjetet dhe për të pastruar rrugën. Trafiku u devijua.

Tetova1 në Youtube

Mos e humb

445782520_1377354552900236_3843992667959613945_n
VIDEO/ Emocionuese, u grumbullua nga trajneri Sylvinho për Europianin, ja si e pret Daku lajmin
IMG_9189
Milevski publikoi listën për ndeshjet kundër Kroacisë dhe Çekisë
IMG_8753
Tri ditë nga meçi spektakolar mes Furyt dhe Usyk, sa para do të fitojnë të shtunën?
aaaa
Tetova shpall kampionin – Shkëndija apo Struga Trim Lum?!
IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë

Më shumë nga kategoria

aaaa
Tetova shpall kampionin – Shkëndija apo Struga Trim Lum?!
IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë
IMG_7717
Distria Krasniqi, kampione e Evropës në xhudo
IMG_7672
Drejtori sportiv i Leverkusenit: Xhaka çelësi i suksesit, i jep zemër ekipit
Robin-Krasniqi-po-rikthehet-ne-ring-do-te-boksoje-me-kete-date-Insajderi.org_-850x567
Krasniqi publikon pamje nga përgatitjet për meqin e 4 majit: Mezi pres të ju shoh sërish
IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
IMG_9452
Një tërmet me intesitet 2.4 ballë dridhi Maqedoninë e Veriut
IMG_9448
Apasievi kundër Gashit, Mickoski: Apasievi nuk i’a vlen të komentohet!
IMG_9446
Ka filluar seanca konstituive në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut
Ali Ahmeti
A do ta votojë Ali Ahmeti propozimin që Afrim Gashi të bëhet kryetar i Kuvendit? 
menduh-thaci-1
A do ta votojë Afrim Gashin për kryetar Kuvendi? Flet Menduh Thaçi
afrimii-696x451
Afrim Gashi jep dorëheqje nga funksioni i kryetarit të Alternativës, pasi do ta udhëheq Kuvendin e RMV-së

DIASPORA