728 x 94

ASh dhe LEN i bashkojnë forcat, nënshkruhet deklarata e bashkëpunimit

Autori

Autori

Portali Tetova

February 17, 2024, 12:02

Sot në Shkup është konfirmuar bashkëpunimi për zgjedhjet Presidenciale dhe Parlamentare mes Aleanca për Shqiptarët (ASH) dhe Lidhja Evropiane për Ndryshim (LEN) është konkretizuar në një deklaratë të nënshkruar më 17 shkurt 2024 në Shkup12.

Kryetari i ASH-së, Arben Taravari, është propozuar si kandidat i përbashkët për president nga Kryesia e ASH-së, me mbështetjen e LEN-it2. Në zgjedhjet parlamentare të 8 majit, opozita shqiptare do të shkojë me lista të përbashkëta për deputetë, ndërsa përveç kandidatit të LEN-ASH, në lista do të ketë edhe aktivistë të Lëvizjes Vetëvendosje, por që janë shtetas të Maqedonisë së Veriut1. Nga ana tjetër, BDI dhe formacioni politik i udhëhequr nga Ziadin Sela akoma nuk kanë vendosur nëse do të jenë me lista të përbashkëta për deputetë si parti shqiptare, duke përfshi edhe subjekte më të vogla, apo do t’i bashkohen frontit evropian të paralajmëruar nga LSDM-ja1.

300 x 250
300 x 250

Mos e humb

IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!

Më shumë nga kategoria

IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!
IMG_6507
Liverpool organizoi iftar për tifozët – Ezani jehoi në “Anfield” (VIDEO)
IMG_6057
Dhëndrri i Kosovës i shënon Bayernit, Loredana e përshëndet me zemër nga tribunat
xhaka-1-2048x1365
Granit Xhaka, mbreti i pasimeve në Evropë
sedat sulejmani
Sedat Sulejmani thumbon keq 'Frontin Evropian'
image00065
Gashi: Ky shtet do të bëhet i drejtë
437316593_1120653039077359_3739465022112595957_n
Kasami nga Gostivari: BDI me polici kërcënojnë qytetarët – burgu është për kriminel, aty do të përfundojnë!
vlen-
VLEN: Tetova çdo ditë e më tepër ndjehet e pasigurt, rritet numri i krimeve dhe incidenteve
ilaz
Iljaz: Zyrat e TDP i kemi në sheshin Skënderbeu, asgjë kundër heroit shqiptar
muzike-5-1
Nxënësit e shkollës së muzikës shkëlqejnë në Garat Ndërkombëtare të Pianos

DIASPORA