728 x 94

I moshuari nga Gjakova: Prekazi është Qabja e shqiptarëve

Autori

Autori

Portali Tetova

February 17, 2024, 04:02

Me rastin e shënimit të 16-vjetorit të Pavarësisë së Kosovës, qytetarë nga komuna të ndryshme në vend, ishin mbledhur për të bërë homazhe në Prekaz tek Kompleksi Memorial “Adem Jashari”. Ekonomia Online, ndoqi nga afër zhvillimet atje, ndër tjera arritëm të marrim edhe disa urime nga qytetarët.

I moshuari, nga fshati Batushë i komunës së Gjakovës, tha se Prekazi është vend i shenjtë, siç e potencoi ai është kulmi i lirisë së shqiptarëve.

“Kisha me thënë se ky vend është Meka, Qabja e shqiptarëve, bëj thirrje në këtë ditë ata që shkojnë në Qabe të vinë këtu më përpara se këtu është Qabja jonë, themeli dhe kulmi i lirisë së shqiptarëve”, tha ai.Ndërsa, Hafir Jakupi nga fshati Reçak, tha se duhet bashkuar trojet shqiptare.

“I madh e i vogël me u bashku, bashkim tjetër asgjë nuk ka. Duhet bashkim, shyqyr që e shijojmë Kosovën, urime festa e Pavarësisë”, tha Jakupi.

300 x 250
300 x 250

Mos e humb

IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!

Më shumë nga kategoria

IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!
IMG_6507
Liverpool organizoi iftar për tifozët – Ezani jehoi në “Anfield” (VIDEO)
IMG_6057
Dhëndrri i Kosovës i shënon Bayernit, Loredana e përshëndet me zemër nga tribunat
xhaka-1-2048x1365
Granit Xhaka, mbreti i pasimeve në Evropë
IMG_6034
Skandal në Maqedoni - 7 klube nën hetim për trukim të ndeshjeve!
IMG_5938
Florian Marku rikthehet në ring, tregon datën e meçit të madh
IMG_5876
Robin Krasniqi rikthehet në ring me 4 maj
sedat sulejmani
Sedat Sulejmani thumbon keq 'Frontin Evropian'
image00065
Gashi: Ky shtet do të bëhet i drejtë
437316593_1120653039077359_3739465022112595957_n
Kasami nga Gostivari: BDI me polici kërcënojnë qytetarët – burgu është për kriminel, aty do të përfundojnë!
vlen-
VLEN: Tetova çdo ditë e më tepër ndjehet e pasigurt, rritet numri i krimeve dhe incidenteve
ilaz
Iljaz: Zyrat e TDP i kemi në sheshin Skënderbeu, asgjë kundër heroit shqiptar
muzike-5-1
Nxënësit e shkollës së muzikës shkëlqejnë në Garat Ndërkombëtare të Pianos

DIASPORA