Lajme

Idri Istrefi pritet t’ia zë vendin Bujare Abazit në “Postat e Maqedonisë”

Autori

Autori

Portali Tetova

February 7, 2024, 09:02

Qeveria e Maqedonisë së Veriut në njoftimin zyrtar, ka bërë të ditur se krahas Bujare Abazit dhe Gazmend Abijut, nga pozita e drejtorit është shkarkuar edhe Bojan Llazarevski nga Agjencia për film.

Në vend të Abazit është propozuar që të emërohet Idri Istrefi, ndërkaq në vend të Llazarevskit është emëruar Vlladimir Angellov.

Për Gazmend Abijun nuk është propozuar ndonjë emër, transmeton TV21.

Kujtojmë se Istrefi ka qenë kandidat për kryetar të Strugës në zgjedhjet e 2021, mirëpo edhe pse fushatën e udhëhoqi kundër Ramiz Merkos, ky i fundit siguroi edhe një mandat nën emblemën e BDI-së.

Tetova1 në Youtube

Mos e humb

IMG_0385
Granit Xhaka: Kësaj radhe do të shkojmë në gjymsëfinale
Andi Demiri
Andi Demiri nga Tearca, ylli i ri shqiptar që shkëlqen në Lille!
weffwerfwe
Formacioni i mundshëm, ja si pritet të rreshtohet Shqipëria kundër Italisë
IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë
IMG_7717
Distria Krasniqi, kampione e Evropës në xhudo

Më shumë nga kategoria

IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë
IMG_7717
Distria Krasniqi, kampione e Evropës në xhudo
IMG_7672
Drejtori sportiv i Leverkusenit: Xhaka çelësi i suksesit, i jep zemër ekipit
Robin-Krasniqi-po-rikthehet-ne-ring-do-te-boksoje-me-kete-date-Insajderi.org_-850x567
Krasniqi publikon pamje nga përgatitjet për meqin e 4 majit: Mezi pres të ju shoh sërish
IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
IMG_0412-800x534
Kurti ndahet baras në shah me mjeshtrin i cili e mposhti Kasparovin
gordana-siljanovska-davkova-1068x728-1 (1)
Presidentja Siljanovska Davkova do të marrë pjesë në Samitin për paqe në Ukrainë
Arafat
Haxhinjtë vazhdojnë udhëtimin shpirtëror me vizitën në malin Arafat
lsdm-4-1-750x430-1-1
Kandidatët e LSDM-së prezantojnë programet e tyre
IMG_0385
Granit Xhaka: Kësaj radhe do të shkojmë në gjymsëfinale
IMG_0379
Kurban Bajrami, qytetarët ankohen për çmimet e larta

DIASPORA