728 x 94

Parkingu i policisë mbushet me motoçikleta! Për 24 orë në territorin e Maqedonisë janë dënuar 30 motoçiklistë

Autori

Autori

Portali Tetova

March 13, 2024, 10:03

Nga Ministria e punëve të Brendshme njoftojnë se në 24 orët e fundit janë dënuar 30 motoçiklistë në të gjithë territorin e Maqedonisë së Veriut, përcjell TV21. Nga MPB apelojnë për kujdes, pasi kontrollet në trafik ndaj motoçiklistëve do të vazhdojnë. Nga fotografia që është shpërndarë nga MPB, shihet parkingu i mbushur me motoçikleta.

“Prej tyre, nëntë vozitës kanë drejtuar motoçikletë pa patentë shofer, respektivisht pa vërtetim që kanë kaluar provimin për shofer, një motoçikletë ka qenë e paregjistruar, 19 masa janë marrë për mosmbajtje të kaskës mbrojtëse dhe një motoçikletë është konfiskuar përkohësisht për shkak të defektit teknik si dhe mosvazhdimit të lejes së trafikut më për shumë se gjashtë muaj. Numri më i madh i sanksioneve janë shqiptuar në territorin e SPB-Kumanovë – 9, pastaj në territorin e SPB-Veles – 7, SPB-Tetovë- 5…”, shtojnë mes tjerash nga MPB.

300 x 250
300 x 250

Mos e humb

IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!

Më shumë nga kategoria

IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!
IMG_6507
Liverpool organizoi iftar për tifozët – Ezani jehoi në “Anfield” (VIDEO)
IMG_6057
Dhëndrri i Kosovës i shënon Bayernit, Loredana e përshëndet me zemër nga tribunat
xhaka-1-2048x1365
Granit Xhaka, mbreti i pasimeve në Evropë
IMG_6034
Skandal në Maqedoni - 7 klube nën hetim për trukim të ndeshjeve!
IMG_5938
Florian Marku rikthehet në ring, tregon datën e meçit të madh
IMG_5876
Robin Krasniqi rikthehet në ring me 4 maj
tifozet-shqiptare-1024x682
Shqiptarët, të tretët për biletat e blera për Euro 2024
437316593_1120653039077359_3739465022112595957_n
Kasami nga Gostivari: BDI me polici kërcënojnë qytetarët – burgu është për kriminel, aty do të përfundojnë!
vlen-
VLEN: Tetova çdo ditë e më tepër ndjehet e pasigurt, rritet numri i krimeve dhe incidenteve
ilaz
Iljaz: Zyrat e TDP i kemi në sheshin Skënderbeu, asgjë kundër heroit shqiptar
muzike-5-1
Nxënësit e shkollës së muzikës shkëlqejnë në Garat Ndërkombëtare të Pianos
IMG_7429
VLEN hap edhe dy shtabe në Reçicë të Vogël, interesimi i jashtëzakonshëm i aktivistëve
IMG_7419
Kasami nga Zvicra: Mërgimtarët sjellin mbi 1 miliardë Euro në Maqedoni, nuk duhet të presin nga 8 orë në kufi

DIASPORA