Publikohen pamjet: Momenti kur ekzekutohen dy s...

Publikohen pamjet: Momenti kur ekzekutohen dy sulmuesit e armatosur para gjykatës në Stamboll

Autori

Autori

Portali Tetova

February 6, 2024, 05:02

Një sulm i armatosur ndodhi mëngjesin e kësaj të marte në hyrje të Pallatit të Drejtësisë në Stamboll. Agjencia e lajmeve Anadollu raporton se disa persona hapën zjarr për arsye ende të panjohura.

Ministri i Punëve të Brendshme, Ali Yerlikaya, raportoi se 2 prej autorëve u ekzekutuan, ndërsa 5 persona, duke përfshirë 3 oficerë policie u plagosën në përpjekje për të ndaluar tentativën e sulmit në hyrje të pikës së kontrollit në gjykatë.

“Sot në orën 11:46 (me orën vendase) u krye një tentativë për të sulmuar pikën e kontrollit në Portën C në gjykatën e Stambollit. 2 autorët, 1 grua dhe 1 burrë, u ekzekutuan. 5 persona, duke përfshirë 3 policë u plagosën. Përgëzoj punonjësit tanë heronj të policisë. Kemi nevojë urgjente për të plagosurit. U uroj shërbim të shpejtë”, shkroi ai në rrjetet sociale

I njëjti  bëri me dije se 2 autorët e neutralizuar janë anëtarë të organizatës terroriste DHKP/C.

Ministri i Drejtësisë, Yilmaz Yunç, theksoi se ka nisur një hetim. Ai dënoi sulmin dhe falënderoi autoritetet për ndërhyrjen në kohë.

“Ka nisur një hetim nga Zyra e Kryeprokurorit në Stamboll në lidhje me incidentin”, tha ai.

Mos e humb

IMG_4663
Kristjan Asllani shënon gol të mrekullueshëm në Serie A
dhunoi
​Dyshohet se dhunoi një vajzë shqiptare, caktohet seanca vendimtare për Robinhon
received_929338498785251
Atletikë: Tetovari Aldin Ademi i KA Studenti , fitues në hedhjen e shtizës
IMG_4443
“Vëllai im”, Khabibi publikon fotografi me Ilir Latifin
IMG_4086
Granit Xhaka mashtroi të gjithë me festimin e tij, bëri sikur u lëndua pasi shënoi supergol (VIDEO)

Më shumë nga kategoria

IMG_4443
“Vëllai im”, Khabibi publikon fotografi me Ilir Latifin
IMG_4086
Granit Xhaka mashtroi të gjithë me festimin e tij, bëri sikur u lëndua pasi shënoi supergol (VIDEO)
IMG_3476
Pirati kosovar ia fiton ndeshjen Mallorcas në frymën e fundit
IMG_3456
Fiton dy të arta në Stamboll, Luiza Gega kampione e Ballkanit
IMG_4663
Kristjan Asllani shënon gol të mrekullueshëm në Serie A
IMG_4662
Shkolla e Vizbegut assesi të hapet/ Drejtori u emërua, por nuk përgjigjet
IMG_4661
Big Mama: “Hera e parë në 23 vite karriere që nderohet puna ime si artiste nga kryetari i Komunës së Tetovës”
IMG_4659
Bujar Osmani e nis nga Këshilli i tij vendor: Kam privilegjin të bartë mbi supet e mia misionin presidentit të parë shqiptar
IMG_4655
Arrestohen 38 narkodilerë në operacionin policor kundër rrjetit të organizuar kriminal në Tetovë dhe Gostivar
IMG_4636
VLEN: BDI me politikat e saj destruktive dhe anti-shqiptare, nxorri në rrugë elitën intelektuale shqiptare, duke u përpjekur ti nënshtrojë e poshtërojë

DIASPORA