Thaçi i shkon në konak Ali Ahmetit në Reçicë

Autori

Autori

Portali Tetova

March 27, 2024, 05:03

Lideri i Partisë Demokratike Shqiptare, Menduh Thaçi sot i ka shkuar në konak Ali Ahmetit në Reçicë të Vogël që ka sigurar një fotografi portali TS.

Nuk dihet se cila është aryeja e takimit në zyrat e BDi-së mes Thaçit dhe Ahmetit, por këto takime publike mes dy liderëve më të ashpër ndaj njëri tjetrit kanë nisur pas zyrtarizimit të koalicionit të përbashkët për Frontin Evropian.

Ndryshe Ali Ahmeti si nismëtar i Frontit Evropian sot ka nënshkruar me partinë turke dhe nesër pritet të nënshkruaj me partinë rome dhe në fund do të nënshkruaj me ASh-në e Ziadin Selës dhe do të përmbyllet blloku i quajtur Fronti Evropian kundër VLEN.

Nga ana tjetër zgjedhjet presidenciale do të mbahen me 24 Prill ndërsa ata parlamentare me 8 Maj.

Mos e humb

Robin-Krasniqi-po-rikthehet-ne-ring-do-te-boksoje-me-kete-date-Insajderi.org_-850x567
Krasniqi publikon pamje nga përgatitjet për meqin e 4 majit: Mezi pres të ju shoh sërish
IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”

Më shumë nga kategoria

bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!
IMG_6507
Liverpool organizoi iftar për tifozët – Ezani jehoi në “Anfield” (VIDEO)
artan-grubi-1024x527-1.jpg (1)
Grubi i kërkoi dorëheqje Taravarit, Kasamit, Mexhitit dhe Blerim Sejdiut por jo Nuhi Nezirit
ali-ahmeti-2-750x430
Ahmeti: E përmbyllëm këtë kapitull me një fitore të madhe, i them opozitës bëj kujdes më 8 maj!
pendaorvski
Pendarovski: Vazhdojmë garën, nesër fillojmë nga zero
arben-taravari-780x439
Reagon Taravari: BDI fitoi me vota joshqiptare, do t’u vijë fundi më 8 maj
Sela
Sela pas fitores së “Frontit Evropian”: Ia plotësuam Taravarit dëshirën për t’u kthyer në profesionin si mjek
davkova-2-780x470-1
Siljanovska: Ju siguroj, atë që premtoj në mënyrën time do ta realizoj

DIASPORA