Zyberi: Nuk u tradhtova nga Ali Ahmeti për postin e kryeministrit

Autori

Autori

Portali Tetova

February 14, 2024, 08:02

Naser Zyberi, nuk ndjehet i tradhtuar nga BDI-ja, e cila në fushatën e zgjedhjeve të kaluara e promovoi atë si kandidat për kryeministër të parë shqiptar në Maqedoni, ndërsa pas zgjedhjeve përfundoi si Avokat i Popullit. Zyberi në intervistë për Alsat, tha se pas formimit të qeverisë në vitin 2020, me Ali Ahmetin ka rënë dakord që ta ushtrojë detyrën e Avokatit të Popullit, ndërsa BDI-ja të vendos për emrin e kryeministrit teknik.

“Për këtë çështje kam qenë i konsultuar, kam qenë i informuar dhe kemi rënë dakord që unë të vazhdoj detyrën që kam aktualisht ndërsa Bashkimi Demokratik për Integrim të bëjë zgjidhjen që e ka bërë në këtë rast”, u shpreh Zyberi.

Alsat: Pra, nuk ndjeheni të tradhtuar?

“Nuk ndjehem, absolutisht”, tha Zyberi në Intervistë për Alsat.

Mos e humb

Robin-Krasniqi-po-rikthehet-ne-ring-do-te-boksoje-me-kete-date-Insajderi.org_-850x567
Krasniqi publikon pamje nga përgatitjet për meqin e 4 majit: Mezi pres të ju shoh sërish
IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”

Më shumë nga kategoria

bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!
IMG_6507
Liverpool organizoi iftar për tifozët – Ezani jehoi në “Anfield” (VIDEO)
IMG_6057
Dhëndrri i Kosovës i shënon Bayernit, Loredana e përshëndet me zemër nga tribunat
xhaka-1-2048x1365
Granit Xhaka, mbreti i pasimeve në Evropë
IMG_6034
Skandal në Maqedoni - 7 klube nën hetim për trukim të ndeshjeve!
IMG_5938
Florian Marku rikthehet në ring, tregon datën e meçit të madh
IMG_5876
Robin Krasniqi rikthehet në ring me 4 maj
artan-grubi-1024x527-1.jpg (1)
Grubi i kërkoi dorëheqje Taravarit, Kasamit, Mexhitit dhe Blerim Sejdiut por jo Nuhi Nezirit
ali-ahmeti-2-750x430
Ahmeti: E përmbyllëm këtë kapitull me një fitore të madhe, i them opozitës bëj kujdes më 8 maj!
pendaorvski
Pendarovski: Vazhdojmë garën, nesër fillojmë nga zero
arben-taravari-780x439
Reagon Taravari: BDI fitoi me vota joshqiptare, do t’u vijë fundi më 8 maj
Sela
Sela pas fitores së “Frontit Evropian”: Ia plotësuam Taravarit dëshirën për t’u kthyer në profesionin si mjek
davkova-2-780x470-1
Siljanovska: Ju siguroj, atë që premtoj në mënyrën time do ta realizoj

DIASPORA