Davkova: Të mos hyjnë ndarje të reja

Autori

Autori

Portali Tetova

April 29, 2024, 12:04

Kandidatja për presidente Gordana Siljanovska Davkova, nga koalicioni “Maqedonia jote”, në tubimin e mbrëmshëm në Demir Hisar bëri thirrje për bashkim të popullatës dhe jo ndarje siç e quajti ajo.

“Ne e dimë që hapat tonë janë të vërtetët, demokratik në ndryshimet dhe reformat. Ata si çdoherë kur dikush shkon fillojnë në mes vete të debatojnë, stimulojnë ndarjet, mos lejoni të hyjnë ndarje të reja në mes jush, pa marrë parasysh se çfarë etnie, sociale ose çfarëdo ideologjie përcaktuese. Nuk është koha për ndarje, koha është për bashkim”, tha Gordana Siljanovska Davkova, kandidate për presidente, VMRO-DPMNE.

Mos e humb

IMG_9189
Milevski publikoi listën për ndeshjet kundër Kroacisë dhe Çekisë
IMG_8753
Tri ditë nga meçi spektakolar mes Furyt dhe Usyk, sa para do të fitojnë të shtunën?
aaaa
Tetova shpall kampionin – Shkëndija apo Struga Trim Lum?!
IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë
IMG_7717
Distria Krasniqi, kampione e Evropës në xhudo

Më shumë nga kategoria

IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë
IMG_7717
Distria Krasniqi, kampione e Evropës në xhudo
IMG_7672
Drejtori sportiv i Leverkusenit: Xhaka çelësi i suksesit, i jep zemër ekipit
Robin-Krasniqi-po-rikthehet-ne-ring-do-te-boksoje-me-kete-date-Insajderi.org_-850x567
Krasniqi publikon pamje nga përgatitjet për meqin e 4 majit: Mezi pres të ju shoh sërish
marko-bislimovski-krre-696x399
Bislimovski: Jemi duke punuar që tarifa e lirë e energjisë elektrike të zgjatet edhe për një orë
Izet-mexhiti-123-1-732x430
Izet Mexhiti përshëndet vendimin e Asambles të OKB-së për Srebrenicën: Triumf i botës së qytetëruar
shkolle-shkolla-klasa-800x450-1-780x450 (1)
Qeveria e re premton reforma në arsim
Mickoski_24-780x470
Mickoski: S’heq dorë nga synimi për në BE, do të jem i ashpër me të korruptuarit
Liqeni_Treska-780x470
Liqeni Treska dikur atraksion turistik, sot i mbytur nga plehrat
prizren-tetove
Tuneli Tetovë-Prizren e pret përbërjen e re të Kuvendit

DIASPORA