Sonte nga mesnata do të lirohet dizeli

Sonte nga mesnata do të lirohet dizeli

Autori

Autori

Portali Tetova

July 3, 2023, 12:07

Nga mesnata, për një denar lirohet dizeli, ndërsa çmimet e derivateve të tjera të naftës mbeten të njejta, vendosi sot Komisioni rregullator për energjetikë.

Në pajtim me vendimin e ri, dizeli do të shitet me çmim prej 70 denarëve për litër, Eurosuper BS-95 me çmim prej 80 denarëve për litër, ndërsa Eurosuper BS-98 me çmim prej 82 denarëve për litër. Pmii i vajit ekstra të lehtë për amvisëri mbetet 69 denarë për litër.

Çmimi i shitjes me pakicë i mazutit rritet për 0,022 den/kg dhe tani do të jetë 41,029 den/kg.

Nga KRRE informojnë se çmimet referente të derivateve të naftës në tregun botëror në krahasim me përllogaritjen paraprake shënojnë ulje tek benzinat mesatarisht për 1,284 për qind, tek dizeli mesatarisht për 3,191 për qind dhe tek Vaji ekstra i lehtë mesatarisht për 0,202 për qind.

Kursi i denarit në raport me dollarin në periudhën e kaluar sipas të cilit ishin formuar çmimet me përllogaritjen paraprake është më i lartë për 0,386 për qind.

Mos e humb

IMG_4663
Kristjan Asllani shënon gol të mrekullueshëm në Serie A
dhunoi
​Dyshohet se dhunoi një vajzë shqiptare, caktohet seanca vendimtare për Robinhon
received_929338498785251
Atletikë: Tetovari Aldin Ademi i KA Studenti , fitues në hedhjen e shtizës
IMG_4443
“Vëllai im”, Khabibi publikon fotografi me Ilir Latifin
IMG_4086
Granit Xhaka mashtroi të gjithë me festimin e tij, bëri sikur u lëndua pasi shënoi supergol (VIDEO)

Më shumë nga kategoria

IMG_4443
“Vëllai im”, Khabibi publikon fotografi me Ilir Latifin
IMG_4086
Granit Xhaka mashtroi të gjithë me festimin e tij, bëri sikur u lëndua pasi shënoi supergol (VIDEO)
IMG_3476
Pirati kosovar ia fiton ndeshjen Mallorcas në frymën e fundit
IMG_3456
Fiton dy të arta në Stamboll, Luiza Gega kampione e Ballkanit
IMG_3447
Xhaka dhe Leverkuseni vazhdojnë pa humbje, mposhtin Bayern Munichun në “BayArena”
IMG_3389
Mësohet data e ballafaqimit të Florian Markut me Chris Congon
IMG_3335
Mustaf Rexhepi, magjistari i gjeneratës 2012 te Shkëndija
IMG_3327
Shqipëria mëson kundërshtarët në Ligën e Kombeve
IMG_4664
Erjona Jonuzi dekorohet nga Komuna e Tetovës për kontributin në sport
IMG_4663
Kristjan Asllani shënon gol të mrekullueshëm në Serie A
IMG_4662
Shkolla e Vizbegut assesi të hapet/ Drejtori u emërua, por nuk përgjigjet
IMG_4661
Big Mama: “Hera e parë në 23 vite karriere që nderohet puna ime si artiste nga kryetari i Komunës së Tetovës”
IMG_4659
Bujar Osmani e nis nga Këshilli i tij vendor: Kam privilegjin të bartë mbi supet e mia misionin presidentit të parë shqiptar
IMG_4655
Arrestohen 38 narkodilerë në operacionin policor kundër rrjetit të organizuar kriminal në Tetovë dhe Gostivar

DIASPORA