Taravari: Vazhdojmë lu ftën politike me BDI-në

Taravari: Vazhdojmë lu ftën politike me BDI-në

Autori

Autori

Portali Tetova

February 23, 2023, 08:02

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Arben Taravari, tha në “Argument” në TVM 2, se nuk është diskutuar ndonjëherë bashkëpunimi eventual parazgjedhor me BDI-në, bazuar në frontin pro-evropian.

Gjithsesi, sipas tij në frontin pro-evropian, nëse formohet, është e padiskutueshme që do të përfshihen të gjitha partitë shqiptare.

Taravari kategorikisht mohon zërat se përfshirja në ekzekutiv në këtë moment, bëhet për të amortizuar pakënaqësitë në BDI. Thotë se lu fta politike me partinë e Ahmetit, do të vazhdojë edhe përkundër bashkëqeverisjes.

“Edhe nëse futemi në qeveri ne nuk bëhemi një. Ne kemi kuadrot tona, të cilat i udhëheqin institucione të caktuara. Mund të kritikohemi, mund të kemi qëndrime të ngjashme.

 

Qeveria zakonisht kur i sjell vendimet, i sjell me konsensus. Aty ministrat tonë me disa vendime mund të pajtohen, me disa jo, por gjithnjë ta mendojnë të mirën e qytetarit.”, – deklaroi kryetari i ASh-së, Arben Taravari.

Mos e humb

Mirlind Daku
Mirlind Daku dhe tatuazhi kushtuar heroit kombëtar Agim Ramadani – Katana
Gerti-Leo
Gerti dhe Leo dy lojtarët e Akademisë së Shkëndijës që lanë gjurmë në Danimarkë në Turneun e futbollit “Dana Cup”
STADIUMI-TETOVE
Në shtator fillon riparimi i stadiumit “Ecolog Arena”në Tetovë
safet Gjici-Izair Emini
Izair Emini e goditi shtyllën, Safet Gjici e la tërë skuadrën e Kukësit pa dark! (video)
Agron Hajredini -medalje
Tetovari Agron Hajredini fitoi medaljen e artë në Lojërat Speciale Olimpike Botërore në Berlin

Më shumë nga kategoria

safet Gjici-Izair Emini
Izair Emini e goditi shtyllën, Safet Gjici e la tërë skuadrën e Kukësit pa dark! (video)
Agron Hajredini -medalje
Tetovari Agron Hajredini fitoi medaljen e artë në Lojërat Speciale Olimpike Botërore në Berlin
zvicra-futboll-aeroplan
Kombëtarja e Zvicrës udhëton për ndeshjen me Andorën me gjashtë avionë, kjo është arsyeja
messi-1
Ofertë e “çmendur” e arabëve për Messin
Amir-Rrahmani-600x360-1
Rrahmani: Këtë vit kemi më shumë besim
haland
Haaland: I thashë Guardiolas të mos më largoj nga loja
laporta
Laporta mes lotësh pas akuzave për korrupsion ndaj Barçës
guardiola
Guardiola: Nuk jam trajneri i Realit që të premtoj Champions
xhaka-shaqiri
Xhaka e Shaqiri në Serbi, presidenti i Federatës zvicerane flet për sfidën
IMG-20230928-WA0023
Bekim Sali me fakt shpartallon ministrin Lloga: Deputetët e ASH-së duke qenë në opozitë kanë votuar për ndryshimet në Kodin Penal!
received_3518041755177943
Miratohet plani urbanistik për fshatin Xhepçisht
Испис за лого на ДЛ
Vetëm Lotaria shtetërore mund të garantojë organizim të lojërave të fatit me përgjegjësi dhe të kontrolluara
96C1CD6B-2DF6-4C46-A134-B0A5E8B32562-1152x1536.jpeg
Kasami në varrimin e policit Afrim Bunjaku: Lavdi heroit më të ri të kombit
FB_IMG_1695306813017
Kasami e Destani takohen, ja çka biseduan
IMG-20230920-WA0002
Skandali Eurovia, opozita shqiptare parashtron kallëzim ndaj BDI-së për korrupsion

DIASPORA