Vuçiqi tregon se si po trajtohen tre policët e ...

Vuçiqi tregon se si po trajtohen tre policët e kidnapuar

Autori

Autori

Portali Tetova

June 15, 2023, 11:06

Presidenti serb, Aleksandër Vuçiq, ka folur pak për gjendjen e tre policëve të cilët të mërkurën u raportuar se u kidnapuan nga forcat serbe në territorin e Kosovës.

Ai ka thënë se ata as nuk janë rrahur e as keqtrajtuar.

Vuçiqi ka biseduar me presidenten e Sllovenisë rreth situatës së krijuar. Ai ka thënë se do të dorëzojë pamjet dhe provat me të cilat këmbëngulë se dëshmohet se tre policët e Kosovës janë arrestuar në territorin serb e jo në Kosovë, raportoi Danas.

Madje, ai ka thënë se ka dhënë edhe personat që kryen kidnapimin për ta bërë poligrafin.

“Le të themi se Kurti tha të vërtetën, por ai s’e tha, ata nuk kanë të drejtë të jenë aty. Kur ata vinë brenda një kilometri, ata duhet të raportojnë te KFOR-i 36 orë përpara. Ata nuk lejohen të jenë aty sipas marrëveshjes ushtarako-teknike. Dhe çfarë bënin ata aty me tytat e gjata? Ata që u arrestuan thanë se nuk u punonte GPS-i dhe se po kërkonin kërpudha. Nuk u kapën 10 metra brenda territorit tonë, por shumë më larg”, ka thënë ai.

Mos e humb

dhunoi
​Dyshohet se dhunoi një vajzë shqiptare, caktohet seanca vendimtare për Robinhon
received_929338498785251
Atletikë: Tetovari Aldin Ademi i KA Studenti , fitues në hedhjen e shtizës
IMG_4443
“Vëllai im”, Khabibi publikon fotografi me Ilir Latifin
IMG_4086
Granit Xhaka mashtroi të gjithë me festimin e tij, bëri sikur u lëndua pasi shënoi supergol (VIDEO)
IMG_3476
Pirati kosovar ia fiton ndeshjen Mallorcas në frymën e fundit

Më shumë nga kategoria

IMG_4086
Granit Xhaka mashtroi të gjithë me festimin e tij, bëri sikur u lëndua pasi shënoi supergol (VIDEO)
IMG_3476
Pirati kosovar ia fiton ndeshjen Mallorcas në frymën e fundit
IMG_3456
Fiton dy të arta në Stamboll, Luiza Gega kampione e Ballkanit
IMG_3447
Xhaka dhe Leverkuseni vazhdojnë pa humbje, mposhtin Bayern Munichun në “BayArena”
IMG_3389
Mësohet data e ballafaqimit të Florian Markut me Chris Congon
IMG_3335
Mustaf Rexhepi, magjistari i gjeneratës 2012 te Shkëndija
IMG_3327
Shqipëria mëson kundërshtarët në Ligën e Kombeve
IMG_3264
Granit Xhaka iu prin maestrove të mesfushës në Top 7 ligat evropiane
donarti-750x504
Donart Bexheti, supertalenti shqiptar në Danimarkë, që dëshiron t’i ngjajë Cristiano Ronaldos!
IMG_4644
Sindikata e Universitetit të Tetovës organizoi protestë
IMG_4639
Fati i zi i 10 projekteve kapitale në rajonet shqiptare në Maqedoni
IMG_4638
KSHZ kompleton përbërjen e saj, Abdush Demiri bëhet anëtari i shtatë i saj
IMG_4636
VLEN: BDI nxori në rrugë intelektualët shqiptar
IMG_4627-800x881-1
MPB Shpall fletarrest ndërkombëtar për Sheval Muaremin
Казино Буй онлайн зеркало официального сайта

DIASPORA