Demiri: Kishte reaguar partneri shpëtimtar i BD...

Demiri: Kishte reaguar partneri shpëtimtar i BDI -së ASH-ja.

Autori

Autori

Portali Tetova

April 12, 2023, 08:04

Pas reagimit të ASH pas vendimit të Lëvizjes Besa dhe Alternativës për të mos marrë pjesë në grupin punues për ndryshimet kushtetuese, ka reaguar sekretari i përgjithshëm i Lëvizjes Besa, Abdush Demiri.

Demiri ka shkruar:
Pas vendimit të fundit që të bëhen bashk me BDI-në në qeverinë e krimit dhe korupsionit, ASH-ja filloi me fjalorin e BDI-së të shpif dhe të akuzojë Lëvizjen BESA.

Ju veç më e keni dëshmuar dhe ësht fakt i pakonstestueshëm se jeni nën kontroll të plotë të BDI-së. Për Lëvizjen BESA mos u merakosni, se ajo është në aleancë me popullin shqiptar dhe gjithnjë kur vjen në shprehje mbrojtja e interesit kombëtar ajo është aty, ashtu do të jetë edhe gjatë procesit të ndryshimeve kushtetuese.

Keni marrë përgjegjsi andaj përveshuni punës, punën e opozitës e bëjmë ne, a sa për shoë mediatik Lëvizja BESA nuk ësht e gatshme të ju bëj shoqëri.

Mos e humb

Kasami-stadioni
Bilall Kasami: Stadiumi i Tetovës me standarde të UEFA-s! Ne i mbajmë premtimet!
Messi-shtepia-vjedhje
Udhëheqësi i bandës shqiptare tregon pse nuk e grabiti shtëpinë e Messit
Fisnik Isaku
Edhe një tetovar që jeton në Danimark do jetë pjesë e U21 të Maqedonisë
Mirlind Daku
Mirlind Daku dhe tatuazhi kushtuar heroit kombëtar Agim Ramadani – Katana
Gerti-Leo
Gerti dhe Leo dy lojtarët e Akademisë së Shkëndijës që lanë gjurmë në Danimarkë në Turneun e futbollit “Dana Cup”

Më shumë nga kategoria

Mirlind Daku
Mirlind Daku dhe tatuazhi kushtuar heroit kombëtar Agim Ramadani – Katana
Gerti-Leo
Gerti dhe Leo dy lojtarët e Akademisë së Shkëndijës që lanë gjurmë në Danimarkë në Turneun e futbollit “Dana Cup”
STADIUMI-TETOVE
Në shtator fillon riparimi i stadiumit “Ecolog Arena”në Tetovë
safet Gjici-Izair Emini
Izair Emini e goditi shtyllën, Safet Gjici e la tërë skuadrën e Kukësit pa dark! (video)
Agron Hajredini -medalje
Tetovari Agron Hajredini fitoi medaljen e artë në Lojërat Speciale Olimpike Botërore në Berlin
zvicra-futboll-aeroplan
Kombëtarja e Zvicrës udhëton për ndeshjen me Andorën me gjashtë avionë, kjo është arsyeja
messi-1
Ofertë e “çmendur” e arabëve për Messin
IMG-20231207-WA0007
LEN: 8 Maji është caktuar për zgjedhje nga partitë e pushtetit dhe VMRO që të pengohet votimi i diasporës
Lule
Lëvizja BESA: Rasti i “Vanjës” pohon se qytetarët janë totalisht të pasigurt nga shteti!
foto-800x533
Lëvizja BESA:  Samiti i Ministrave të OSBE-së po mbahet nën kulmin e objektit të përfshirë në krim
download
EDITORIAL: Lotaria Shtetërore për herë të parë drejtohet nga një shqiptar. Pse po ngritet kaq pluhër?
Kasami-stadioni
Bilall Kasami: Stadiumi i Tetovës me standarde të UEFA-s! Ne i mbajmë premtimet!
hoxha-kryqi
Hoxha nga Tetova me porosi: Hiqeni sa me shpejt Kryqin prej 15 metrave në Kodrën e Diellit, se ndryshe…!

DIASPORA