Rektori UEJL-së pjesëmarrës në Forumin e Dytë E...

Rektori UEJL-së pjesëmarrës në Forumin e Dytë Ekonomik Delphi

Autori

Autori

Portali Tetova

March 1, 2023, 02:03

“Puna drejt prosperitetit në kohë trazirash”, ishte tema e Forumi Ekonomik Delphi, i cili u mbajt sot (1 mars 2023), në Shkup.
Në këtë takim mori pjesë edhe Rektori i Universitetit të Evropës Juglindore, Akad. Prof. Dr. Abdylmenaf Bexheti, i cili zhvilloi takime me eksponentë të rëndësishëm të politikës dhe biznesit në rajon.

Në këtë forum, merrnin pjesë edhe liderë politikë të nivelit të lartë, si kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovaçevski, kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, kryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviq, si dhe liderë korporativë dhe intelektualë vendorë dhe ndërkombëtarë.

 

Forumi Ekonomik Delphi organizohet për të dytën herë, me qëllim trajtimin e sfidave më urgjente me të cilat përballet Maqedonia e Veriut dhe rajoni i Evropës Juglindore në tërësi.

Mos e humb

Mirlind Daku
Mirlind Daku dhe tatuazhi kushtuar heroit kombëtar Agim Ramadani – Katana
Gerti-Leo
Gerti dhe Leo dy lojtarët e Akademisë së Shkëndijës që lanë gjurmë në Danimarkë në Turneun e futbollit “Dana Cup”
STADIUMI-TETOVE
Në shtator fillon riparimi i stadiumit “Ecolog Arena”në Tetovë
safet Gjici-Izair Emini
Izair Emini e goditi shtyllën, Safet Gjici e la tërë skuadrën e Kukësit pa dark! (video)
Agron Hajredini -medalje
Tetovari Agron Hajredini fitoi medaljen e artë në Lojërat Speciale Olimpike Botërore në Berlin

Më shumë nga kategoria

safet Gjici-Izair Emini
Izair Emini e goditi shtyllën, Safet Gjici e la tërë skuadrën e Kukësit pa dark! (video)
Agron Hajredini -medalje
Tetovari Agron Hajredini fitoi medaljen e artë në Lojërat Speciale Olimpike Botërore në Berlin
zvicra-futboll-aeroplan
Kombëtarja e Zvicrës udhëton për ndeshjen me Andorën me gjashtë avionë, kjo është arsyeja
messi-1
Ofertë e “çmendur” e arabëve për Messin
Amir-Rrahmani-600x360-1
Rrahmani: Këtë vit kemi më shumë besim
haland
Haaland: I thashë Guardiolas të mos më largoj nga loja
IMG-20230928-WA0023
Bekim Sali me fakt shpartallon ministrin Lloga: Deputetët e ASH-së duke qenë në opozitë kanë votuar për ndryshimet në Kodin Penal!
received_3518041755177943
Miratohet plani urbanistik për fshatin Xhepçisht
Испис за лого на ДЛ
Vetëm Lotaria shtetërore mund të garantojë organizim të lojërave të fatit me përgjegjësi dhe të kontrolluara
96C1CD6B-2DF6-4C46-A134-B0A5E8B32562-1152x1536.jpeg
Kasami në varrimin e policit Afrim Bunjaku: Lavdi heroit më të ri të kombit
FB_IMG_1695306813017
Kasami e Destani takohen, ja çka biseduan
IMG-20230920-WA0002
Skandali Eurovia, opozita shqiptare parashtron kallëzim ndaj BDI-së për korrupsion

DIASPORA