Taravari: Maqedonia nuk guxon të ketë Qeveri pa...

Taravari: Maqedonia nuk guxon të ketë Qeveri pa shqiptarët

Autori

Autori

Portali Tetova

June 12, 2023, 11:06

Kreu i Aleancës për Shqiptarë, Arben Taravari thotë se po e analizojnë me kujdes situatën e krijuar pas takimit Mickoski-Kovaçevski.

Taravari tha se deri në fund të javës ASH do të mbaj mbledhje të Kryesisë së partisë, nga ku do të dalim me qëndrim të dakorduar brenda organeve partiake në lidhje me idenë për Qeveri gjithëpërfshirëse, ndërsa për idenë për largimin e partive shqiptare nga kjo Qeveri, Taravari tha se nuk ka rëndësi pjesëmarrja ose jo në ekzekutiv, por që me rëndësi është realizimi i ndryshimeve kushtetuese, ndërsa theksoi se Maqedonia nuk guxon të ketë Qeveri pa shqiptarët.

“Maqedonia asnjëherë nuk ka pasur Qeveri pa shqiptarët dhe nuk guxon përsëri të ketë Qeveri pa shqiptarët dhe ky është shqetësim jo i Arben Taravarit, jo i një shqiptari, por edhe i një maqedonasi duhet të jetë shqetësuese.


Unë besoj se nuk ka tendenca të atilla që të ketë Qeveri një nacionale, por them i analizojmë rrethanat, i dëgjojmë të gjitha palët, të gjitha anët dhe do të dalim me Qëndrim të unifikuar besoj edhe si Kryesi e partisë”

Mos e humb

Kasami-stadioni
Bilall Kasami: Stadiumi i Tetovës me standarde të UEFA-s! Ne i mbajmë premtimet!
Messi-shtepia-vjedhje
Udhëheqësi i bandës shqiptare tregon pse nuk e grabiti shtëpinë e Messit
Fisnik Isaku
Edhe një tetovar që jeton në Danimark do jetë pjesë e U21 të Maqedonisë
Mirlind Daku
Mirlind Daku dhe tatuazhi kushtuar heroit kombëtar Agim Ramadani – Katana
Gerti-Leo
Gerti dhe Leo dy lojtarët e Akademisë së Shkëndijës që lanë gjurmë në Danimarkë në Turneun e futbollit “Dana Cup”

Më shumë nga kategoria

Mirlind Daku
Mirlind Daku dhe tatuazhi kushtuar heroit kombëtar Agim Ramadani – Katana
Gerti-Leo
Gerti dhe Leo dy lojtarët e Akademisë së Shkëndijës që lanë gjurmë në Danimarkë në Turneun e futbollit “Dana Cup”
STADIUMI-TETOVE
Në shtator fillon riparimi i stadiumit “Ecolog Arena”në Tetovë
safet Gjici-Izair Emini
Izair Emini e goditi shtyllën, Safet Gjici e la tërë skuadrën e Kukësit pa dark! (video)
Agron Hajredini -medalje
Tetovari Agron Hajredini fitoi medaljen e artë në Lojërat Speciale Olimpike Botërore në Berlin
zvicra-futboll-aeroplan
Kombëtarja e Zvicrës udhëton për ndeshjen me Andorën me gjashtë avionë, kjo është arsyeja
messi-1
Ofertë e “çmendur” e arabëve për Messin
Amir-Rrahmani-600x360-1
Rrahmani: Këtë vit kemi më shumë besim
haland
Haaland: I thashë Guardiolas të mos më largoj nga loja
bujar-osmani-1
"Bujar Osmani është takuar me Gruevskin, bisedohet për kthimin e tij në Maqedoni"
IMG-20231207-WA0007
LEN: 8 Maji është caktuar për zgjedhje nga partitë e pushtetit dhe VMRO që të pengohet votimi i diasporës
Lule
Lëvizja BESA: Rasti i “Vanjës” pohon se qytetarët janë totalisht të pasigurt nga shteti!
foto-800x533
Lëvizja BESA:  Samiti i Ministrave të OSBE-së po mbahet nën kulmin e objektit të përfshirë në krim
download
EDITORIAL: Lotaria Shtetërore për herë të parë drejtohet nga një shqiptar. Pse po ngritet kaq pluhër?
Kasami-stadioni
Bilall Kasami: Stadiumi i Tetovës me standarde të UEFA-s! Ne i mbajmë premtimet!

DIASPORA