Arrihet censusi, Maqedonia e Veriut do të ketë president

Autori

Autori

Portali Tetova

May 8, 2024, 03:05

Deri në orën 17 të dhënat për pjesëmarrjen e votuesve për zgjedhjet presidenciale të përpunuara gjithsej nga 2040 vendvotime, 452.412 qytetarë kanë votuar respektivisht 42.32 përqind
Dalja më e madhe për deri më tani është në komunën Novaci 66.47 për qind dhe dalja më e ulët pët zgjedhjet presidenaciale, deri në orën 17 është shënuar në komunën e likovës më 6.48 për qind
Krahasuar me rrethin e dytë të zgjedhjeve presidenciale në vitin 2019 kemi rritje të daljes së qytetarëve për 7.19 për qind
Ndërsa krahasuar me rrethin e parë të zgjedhjeve presidenciale të vitit 2024 kemi rritje 0.01 për qind.

Sa i përket zgjedhjeve parlamentare deri në orën 17 kanë arritur të dhënat prej 1. 120 vendvotimeve, nga numri i përgjithshëm i votuesve, gjithsej kanë votuar 470.950 votues e përkthyer në përqindje në 46.93 për qind.

Dalja më e madhe për zgjedhjet parlamentare është regjistruar në komunën Krivogashtani, 79.73 për qind, ndërsa dalja më e ulët për zgjedhjet parlamentare është në komunën e Mavrovo Rostusësh mee 22.93 për qind.

Krahasuar me zgjedhjet parlamentare të vitit 2020 kemi rritje prej 8. 50 për iqnd

Mos e humb

IMG_9189
Milevski publikoi listën për ndeshjet kundër Kroacisë dhe Çekisë
IMG_8753
Tri ditë nga meçi spektakolar mes Furyt dhe Usyk, sa para do të fitojnë të shtunën?
aaaa
Tetova shpall kampionin – Shkëndija apo Struga Trim Lum?!
IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë
IMG_7717
Distria Krasniqi, kampione e Evropës në xhudo

Më shumë nga kategoria

IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë
IMG_7717
Distria Krasniqi, kampione e Evropës në xhudo
IMG_7672
Drejtori sportiv i Leverkusenit: Xhaka çelësi i suksesit, i jep zemër ekipit
Robin-Krasniqi-po-rikthehet-ne-ring-do-te-boksoje-me-kete-date-Insajderi.org_-850x567
Krasniqi publikon pamje nga përgatitjet për meqin e 4 majit: Mezi pres të ju shoh sërish
IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
marko-bislimovski-krre-696x399
Bislimovski: Jemi duke punuar që tarifa e lirë e energjisë elektrike të zgjatet edhe për një orë
Izet-mexhiti-123-1-732x430
Izet Mexhiti përshëndet vendimin e Asambles të OKB-së për Srebrenicën: Triumf i botës së qytetëruar
shkolle-shkolla-klasa-800x450-1-780x450 (1)
Qeveria e re premton reforma në arsim
Mickoski_24-780x470
Mickoski: S’heq dorë nga synimi për në BE, do të jem i ashpër me të korruptuarit
Liqeni_Treska-780x470
Liqeni Treska dikur atraksion turistik, sot i mbytur nga plehrat
prizren-tetove
Tuneli Tetovë-Prizren e pret përbërjen e re të Kuvendit

DIASPORA