Lajme

Debakël e kryetares së Shkupit, fitoi vetëm 1 571 vota në njësin e parë zgjedhore

Autori

Autori

Portali Tetova

May 9, 2024, 08:05

Kryetarja e qytetit të Shkupit – Danela Arsovska, e cila është kryetare e partisë Alternativa e Re, në zgjedhjet e djeshme parlamentare fitoi gjithsej 3.438 vota, shumë pak për një mandat deputeti.
Arsovska, e cila ishte bartëse e listës në Njësin e parë zgjedhore, fitoi 1571 vota.
Partia e saj fitoi 1 109 vota, në Njësin e dytë zgjedhore kurse në zonën e tretë dhe të katërt Alternativa e Re kishte 410 përkatësisht 348 vota.
Për krahasim, në zgjedhjet lokale të vitit 2021, kur Arsovska, e cila atëherë mbështetej nga VMRO-DPMNE, mundi Petre Shilegov në garën për kryetar të Shkupit, duke fituar 86.698 vota në raundin e parë dhe 118.749 në të dytin.

Tetova1 në Youtube

Mos e humb

445782520_1377354552900236_3843992667959613945_n
VIDEO/ Emocionuese, u grumbullua nga trajneri Sylvinho për Europianin, ja si e pret Daku lajmin
IMG_9189
Milevski publikoi listën për ndeshjet kundër Kroacisë dhe Çekisë
IMG_8753
Tri ditë nga meçi spektakolar mes Furyt dhe Usyk, sa para do të fitojnë të shtunën?
aaaa
Tetova shpall kampionin – Shkëndija apo Struga Trim Lum?!
IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë

Më shumë nga kategoria

aaaa
Tetova shpall kampionin – Shkëndija apo Struga Trim Lum?!
IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë
IMG_7717
Distria Krasniqi, kampione e Evropës në xhudo
IMG_7672
Drejtori sportiv i Leverkusenit: Xhaka çelësi i suksesit, i jep zemër ekipit
Robin-Krasniqi-po-rikthehet-ne-ring-do-te-boksoje-me-kete-date-Insajderi.org_-850x567
Krasniqi publikon pamje nga përgatitjet për meqin e 4 majit: Mezi pres të ju shoh sërish
Ali Ahmeti
Ali Ahmeti nesër del para mediave!
Blerim-Bexheti
Blerim Bexheti lë komunën e Sarajit, do të vazhdojë si deputet i Kuvendit
IMG_9463
Konjufca uron Gashin: Do të jetë shumë kënaqësi të punojmë së bashku
IMG_9462
Talat Xhaferi nuk heq dorë nga posti i kryeministrit deri në zgjedhjen e Qeverisë së re
ergergergrerg
Në minaren e xhamisë në Malishevës të Kosovës, hëna zëvendësohet me shqiponjën dy krenare
440745366_1486878815260800_8608143312442509317_n-780x470
Gashi: Do të garantoj të drejtën e mendimit dhe fjalës personale si për deputetët e pushtetit ashtu edhe për ata të opozitës

DIASPORA