Foleja e Shkëndisë në gjendje të mjerueshme, Te...

Foleja e Shkëndisë në gjendje të mjerueshme, Tetova vuan për stadium

Autori

Autori

Portali Tetova

February 3, 2023, 02:02

Tetova vazhdon të mbetet pa një stadium të mirëfilltë dhe që plotëson standardet e duhura. “Foleja” e KF Shkëndija vazhdon të mbetet në gjendje të mjerueshme. Kryetari i Komunës Bilall Kasami, atë që e tha vitin e kaluar e përsërit sërish, se punët punët e riparimit do të duhet të fillojnë brenda këtij viti.

“Jemi në bisedime, ajo tash më çka është e qartë ka të bëj në marrëveshjen mes komunës dhe kompanisë koncesionere, në këtë rast Ekolog.

Kemi një dakordsim parimor në mënyrën se si më tutje do vazhdojnë bisedimet, por sigurisht diskutohen edhe mundësitë ligjore edhe koncesioneri i shqyrton ato mundësi ligjore që ja kemi ofruar ne si komunë e Tetovës, të jetë e realizueshme juridikisht dhe në momentin kur do kemi diçka konkrete do të dalim edhe para opinionit me zgjidhjen që ofrojmë të stadiumit por edhe Shkëndijës si klub i rëndësishëm për Tetovën edhe tetovarët.

Pritet që brenda muajve të kemi një marrëveshje përfundimtare edhe punët të fillojnë brenda vitit”, deklaroi Bilall Kasami.

 

Kasami edhe 1 vit më parë tha njësoj, se brenda vitit të fillojnë punimet.“Jemi në kontakt të rregullt me kopanin koncesioner e cila duhet të merr aktivitete për rikonsktriminin e stadiumit , ka pasur disa kërkesa të cilët jemi në shqyrtim edhe në zgjidhje të atyre problemeve të cilët janë paraqitur edhe unë besoj që brenda këtij viti do të kemi mundësi edhe fillimin e punëve për rikonstrimimin për stadiumin e qytetit.” – pohoi Bilall Kasami – kryetar i Komunës së Tetovës.

Ka vite që premtohet se stadiumi i Tetovës se do të rregullohet, por deri më tani është rregulluar vetëm fusha e gjelbër dhe ndriçimi publik.

Ndryshe për shkak mos plotësimit të kushteve Shkëndija e Tetovës çdoherë është e detyruar që ndeshjet ndërkombëtare i zhvillojë në Shkup./TV21

Mos e humb

Mirlind Daku
Mirlind Daku dhe tatuazhi kushtuar heroit kombëtar Agim Ramadani – Katana
Gerti-Leo
Gerti dhe Leo dy lojtarët e Akademisë së Shkëndijës që lanë gjurmë në Danimarkë në Turneun e futbollit “Dana Cup”
STADIUMI-TETOVE
Në shtator fillon riparimi i stadiumit “Ecolog Arena”në Tetovë
safet Gjici-Izair Emini
Izair Emini e goditi shtyllën, Safet Gjici e la tërë skuadrën e Kukësit pa dark! (video)
Agron Hajredini -medalje
Tetovari Agron Hajredini fitoi medaljen e artë në Lojërat Speciale Olimpike Botërore në Berlin

Më shumë nga kategoria

safet Gjici-Izair Emini
Izair Emini e goditi shtyllën, Safet Gjici e la tërë skuadrën e Kukësit pa dark! (video)
Agron Hajredini -medalje
Tetovari Agron Hajredini fitoi medaljen e artë në Lojërat Speciale Olimpike Botërore në Berlin
zvicra-futboll-aeroplan
Kombëtarja e Zvicrës udhëton për ndeshjen me Andorën me gjashtë avionë, kjo është arsyeja
messi-1
Ofertë e “çmendur” e arabëve për Messin
Amir-Rrahmani-600x360-1
Rrahmani: Këtë vit kemi më shumë besim
haland
Haaland: I thashë Guardiolas të mos më largoj nga loja
laporta
Laporta mes lotësh pas akuzave për korrupsion ndaj Barçës
IMG-20230928-WA0023
Bekim Sali me fakt shpartallon ministrin Lloga: Deputetët e ASH-së duke qenë në opozitë kanë votuar për ndryshimet në Kodin Penal!
received_3518041755177943
Miratohet plani urbanistik për fshatin Xhepçisht
Испис за лого на ДЛ
Vetëm Lotaria shtetërore mund të garantojë organizim të lojërave të fatit me përgjegjësi dhe të kontrolluara
96C1CD6B-2DF6-4C46-A134-B0A5E8B32562-1152x1536.jpeg
Kasami në varrimin e policit Afrim Bunjaku: Lavdi heroit më të ri të kombit
FB_IMG_1695306813017
Kasami e Destani takohen, ja çka biseduan
IMG-20230920-WA0002
Skandali Eurovia, opozita shqiptare parashtron kallëzim ndaj BDI-së për korrupsion

DIASPORA